Akçaabat’ın içini boşaltmayın!

Akçaabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şentürk, ilçemizin Söğütlü mahallesine yapılması düşünülen Akçaabat Emniyet Müdürlüğü binasının Akçaabat şehir merkezine yapılması gerektiğini savundu.

Akçaabat’ın içini boşaltmayın!

Akçaabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şentürk, ilçenin önemli konularından biri olan ve konteynırda hizmet sürdüren İlçe Emniyet Müdürlüğünün, yeni hizmet binasının Söğütlü Mahallesinde inşa edilmesi düşünülen yapıya taşınmasına karşı çıktı. Şentürk, kamu binalarının bir bir Söğütlü’ye taşındığını ifade ederek, Akçaabat şehir merkezinin boşaltılmaması gerektiğini savundu. İlçenin sosyal ve ekonomik hayatının canlanması ve gelişmesi için kamu binalarının ilçede kalması gerektiğini savunan Şentürk, Söğütlü'ye taşınma fikrinin Akçaabat Şehir Merkezinin ekonomisini de olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekti.

Özellikle İlçe Emniyet binasının Akçaabat şehir merkezinde konumlanmasının önemine vurgu yapan Şentürk, bu tür kamu binalarının şehir merkezinde bulunmasının, halkın günlük yaşamını olumlu etkileyeceğine inandığını kaydetti. 

Şentürk, Söğütlü mahallesine yapılması planlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının Akçaabat Şehir Merkezi’ne, Karakol binasının ise Söğütlü Mahallesine inşa edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

Şentürk, kamu hizmetlerinin ilçede sürdürülmesinin, Akçaabat'ın kalkınmasına ve vatandaşların kolay erişimine katkı sağlayacağını belirterek yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER