Melikşah Atasoy : Bunlar sanatçı değil, bana göre şarkıcı

Meclis Üyesi Melikşah Atasoy, Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivalinde sahne alacak sanatçıların neye göre ve nasıl belirlendiğini sordu.

Melikşah Atasoy : Bunlar sanatçı değil, bana göre şarkıcı
Meclis Üyesi Melikşah Atasoy, Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivalinde sahne alacak sanatçıların neye göre ve nasıl belirlendiğini sordu.

Akçaabat Belediyesinin temmuz ayı meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim başkanlığında toplandı.  Toplantıda gündem dışı söz alan meclis üyesi Melikşah Atasoy, bu yıl 31.si düzenlenecek olan Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivalinde sahne alacak sanatçıların neye göre ve nasıl belirlendiğini sorarak, 22 Temmuz Cumartesi akşamı sahneye çıkacak olan Ece Seçkin isimli kişinin sanatçı olmadığını şarkıcı olduğunu savundu.

Ece Seçkin isimli şarkıcının Fenerbahçeli olduğunu ileri süren Atasoy’a Başkan Ekim, “Seven var sevmeyen var. Sanatın her türlüsüne saygı duymak gerekiyor. İçine siyaset karıştırılmadığı sürece. Biz de bu konuda elimizde geldiği kadar dikkatli olmaya gayret gösterdik. Sonuçta onlarda bizim sanatçımız. Onların da sevenleri var.” şeklinde cevap verdi.  

Atasoy, Başkan Ekim’in cevabına karşılık, “En azından sanatçılar belirlenirken bir anket yapılarak insanlara sorulabilirdi.” şeklinde bir yorumda bulundu.

Bu festivalle ilgili sanatçılar belirklenirken neye göre belirleniyor ? Anket mi yapıldı ? Vatandaşa mı soruldu ? Toplumun değerlerine . Bizim değer yargılarımız belli . Bunlar sanatçı da değil bana göre şarkıcı .Siz sanatçı olarak değerlendirebilirsiniz. En azından belirlenirken anket yapılabilir, vatandaşa sorulabilir. Ben bu değerlendirme sürecini doğru bulmadım .

FENERBAHÇE TARAFTARI ÇIKTI

31.Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivalinin 22 Temmuz akşamında sahne alacak Ece Seçkin’in sosyal medya paylaşımlarından koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğu ortaya çıkarken, 2022-2023 futbol sezonu öncesi Fenerbahçe’nin forma lansmanında sahne aldığı öğrenildi. 

TEPKİ TOPLADI

Seçkin’in Fenerbahçeli olması ve Fenerbahçe tanıtımında yer alması tepki çekerken, 22 Temmuz’da Akçaabat’ta vereceği konser de gündeme geldi. Akçaabat Belediyesi Meclis üyesi Melikşah Atasoy, konserin iptal edilmesini ya da Ece Seçkin’in değiştirilmesini istedi. 

DERYA ULUĞ KONSERİ DE İPTAL EDİLMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere 19-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali’nde sahne alacağı açıklanan Derya Uluğ’un konseri sanatçının şike süreciyle ilgili olarak attığı, “3 Temmuz bir kumpastır. Aynı zamanda diriliştir, direniştir. Başta Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman, yönetim ve oyuncularımız olmak üzere tüm Fenerbahçe camiasının hakkı yenmiştir. Unutmadık, unutmayacağız” tweet nedeniyle iptal edilmişti. 

İPTAL EDİLEN KONSERE İLİŞKİN BAŞKAN EKİM AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İptal edilen konsere ilişkin Başkan Ekim, “3 Temmuz süreci ile ilgili açıklamayı yapan sanatçı değiştirilmiştir. Bu yıl 29. sunu düzenleyecek olduğumuz Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali hazırlıklarımız tamamlandı. Ancak konser verecek sanatçılardan biri 3 Temmuz süreci ile ilgili şahsi twitter hesabından bir açıklama yapmış, bu açıklama halkımızda büyük tepkiye yol açmıştır. Trabzonspor bizim kırmızıçizgimizdir. Bende iyi bir Trabzonspor taraftarıyım. Sanata saygımız sonsuzdur. Herhangi bir olumsuzluğu mahal vermemek için istişarelerde bulunduk. Açıklamayı yapan sanatçı değiştirilmiştir. Konuyla alakalı gerekli düzenleme yapılacaktır.” açıklamasında bulunmuştu.

Öte yandan, 2019 yılında Derya Uluğ’un konserini iptal eden belediyenin 2023 yılında da aynı tutumu gösterip göstermeyeceği merak ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2023, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliço
Aliço - 12 ay Önce

Kültür ve sanat festivali!!! Kimin kültürü, neyin sanatı. Çağırmamak daha evladır.
EyvAllah başkanım, haklı bir serzenişte bulundunuz, katılıyorum.

eskimeyen
eskimeyen - 12 ay Önce

Osman Nuri Ekim hayal kırıklığıdır. ak partinin kurucu değerlerini ayaklar altına almıştır. ve bu konuyu da ak partili dava arkadaşlarımız değil mhp'li genç bir kardeşimiz dile getirdi helal olsun.

MUSTAFA SAMED OKAN
MUSTAFA SAMED OKAN - 12 ay Önce

"Koynunda memelerin eruk dikeni gibi"
"Minareden at beni,in aşağı tut beni"
"15 yaşında kızın sallanıyı şal arı" gibi gaflar,bu rejim ve sistemde sanat olarak değerlendiriliyor...
Bu sistemde Osman Nuri beye özel kalem müdürü olarak şarkıcı Gülşen'nin atanması çok normaldir...
"Türkiye açık bir tımarhanedir"... ve Dünya'da olan bütün kavram ve sanatlar,Türkiye'de tersinedir.

SIRADAKİ HABER