Gerçeklerle siz de yüzleşin

Siz sizi kandıranları değil, size kananları kandırdınız. Tek adam rejiminin olmayan hikmet ve faziletlerini yıllarca ballandıra ballandıra anlattınız. Geldiğimiz noktada insanlarımız bir birlerinden, gençlerimiz fırsat buldukça ülkemizden kaçar oldu. Kendi çocuklarınıza yürü ya evlat dediniz. Halkın çocuklarına fakirler cennete gidecek diyorsunuz. Halk sizi ahrette cennete gitmek için değil, dünyada cenneti yaşayabilmek için seçti.

Zamanda yolculuk mümkün olsa inanın sizinle kimse kalmaz. Sadece günahlarınızla baş başa kalırsınız.

Siz sadece Cumhuriyet tarihi kazanımlarımızı değil, elde avuçtaki birikimlerimizi de hiç ettiniz.

Cumhuriyeti içinize sığdıramadınız. Tarihi ile güreş tutuyorsunuz.

Müjde diye verdiğiniz ücretlerin 100 yılın en düşük satın alma seviyesinde olduğunun her halde farkında değilsiniz.

Evet yol yaptık. Köprü yaptık, tünel yaptık diyorsunuz da, siz halkın müstakil evinin mutfağını sattınız, misafir odasına koltuk takımı aldınız. Oturma odasını sattınız, dış cephe boyası yaptınız. Allah’ınızı severseniz yatak odamızı satmayın, biz yerde de yatarız.

Bizi aldığınız yere bırakmanız mümkün olmadığına göre sizi bu millet en yakın sandığa bırakacaktır.

Emekliler hediye değil, haklarını arıyor. Takı töreninde takı mı takıyorsunuz ki, , %5 de benden diyorsunuz?

Orta direği yonta yonta çadırı halkın üstüne çökerttiniz. Küfe sizin sırtınızda değil, siz halkın sırtında küfe oldunuz.

Ülkemiz için can vermeye gönüllü gençlerimize çay kaşığı ile vermediğinizi, ihalecilerinize kazanla veriyorsunuz.

Gülelim mi? Ağlayalım mı? Halkı bankalara, devleti bankerlere borçlu eden Kılıçdaroğlu imiş gibi birileri de çıkmış CHP ye kabadayı ağzı ile naralar atıyor. CHP ye laf yetiştirme, gayretinizden önce, ‘’Milliyetçiliği ayaklar altına aldık’’ diyen siyasi anlayışa (İkibuçukluk) top toplayıcılığı yapmayı bırakın. Kendi siyasetinizi taca attığınızdan bihabersiniz. CHP ile dansa kalkıyorsunuz.

Aklınızda yer etsin. Cumhuriyet Halk Partisi Ligden düşmüş siyasi anlayışlarla maça çıkmadığı gibi kendi kalesine de penaltı çektirmez.

Ne yiyor ne içiyorsunuz bilemem ama sahte cesaret ürettiğiniz kesin. Dikkat edin sahte cesaret sahte diploma gibi her yerde işe yaramaz. Yüzünüz kızaracak yerde gözünüz kararıyor. Açlığı, yoksulluğu, haksızlığı, hırsızlığı, işsizliği, adaletsizliği el ele vererek, Milletin başına bela ettiniz. Doğruları görmek için meydan okumayı bırakın da biraz tarih okuyun.

Sevgili okurlarım, Siyasi partiler demokrasinin çiçekleridir. Acısı var, tuzlusu var. Milletin partisi CHP gibi ballısı da var. Buyurun gelin, tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Sorunlarımızı sıraya koyup bir, bir çözelim. Çocuklarımızın ve geleceğimizin yüzünde güller açsın.  

Saygılarımla.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer kara
Ömer kara - 1 yıl Önce

Eline kalemine sağlık başkanım teşekkürler

Erkan Kurt
Erkan Kurt - 1 yıl Önce

Başkanım Ülkemizin ve halkımızın içinde bulunduğu durumu. Çok güzel ve yerinde tespitlerle anlatmışsın.
Yüreğine, kalemine sağlık.

Orhan koç
Orhan koç - 1 yıl Önce

Teşekkürler başkan kalemine sağlık

Sinan Kutay
Sinan Kutay - 1 yıl Önce

Çok değerli tesbitler.
Yüreğine sağlık.

OSMAN KÜÇÜK OSMAN
OSMAN KÜÇÜK OSMAN - 1 yıl Önce

BU GİDİŞLE BU KALEM YERELDE KALMAZ GENELE DOĞRU YOL ALIR