Şefik Türkmen seçim kazandırır

Siyasi partiler, genel seçimlerin ardından hız kaybetmeden belediye seçimlerine hazırlanacaklar. Belediye seçimleri 31 Mart 2024’te yapılacak. Tarih hiç birimizi aldatmasın, sayılı günler hızlı geçer.

Neden Şefik Türkmen seçim kazandırır diye bir başlık attım? Elbette merak ediyorsunuz.

Neden genel seçimleri değil de belediye seçimlerini yazıyorum dersiniz...

Bu seçimlere partiler tek adayla mı yoksa ayrı adaylarla mı girecekler elbette süreç içerisinde belli olacaktır. Bazıları bana serzenişte bulunabilir, Osman nereden çıktı bu diye! Haklı olabilirler! Ama ben konuyu izah ettikten sonra bu serzenişlerinin yersiz olduğunu ispat edeceğim.

Öncelikle Şefik Türkmen, Akçaabat ve il genelinde uzun dönem belediye başkanlığı yapmıştır. Ayrıca İller Bankasında uzun yıllar hizmet etmiş kıymetli bir devlet adamıdır. Başkanın “Devlet Adamı” hakkını teslim edelim! Sonra Karadeniz sahilinde en tecrübeli Belediye Başkanı olduğunu da ayrıca belirteyim. Uzun yıllar bu görevi yapması nedeniyle özellikle Akçaabat belediyesindeki tüm projelere vakıf olması avantajıdır.

Az daha unutuyordum, Trabzon’da mevcutları arasında en önemlisi “Belediyecilik” konusundaki mahareti! Yazdıklarım ile abarttığımı düşünmeyin! Şefik Başkanın bu konuda yeri doldurulamaz! Yaşarken ondan “belediyecilik” alanında bilgi ve birikimlerinden çok yönlü istifade etmekte çok büyük fayda vardır. Kim Şefik Bey’den bu konuda görüş isterse eminim bilgilerini aktarır. 

Çünkü Başkanın derdi Akçaabat ve yapılacak hizmetlerin doğru yapılması, Akçaabat’ın kaynaklarının doğru yönlendirilerek, geleceğe güvenli adımlar atılmasıdır. Akçaabat’ın Başkan için ne kadar kıymetli olduğunu hizmetleriyle sıralarsak; Şinik Organize Sanayi bölgesini ilk projelendiren, daha sonra Sahil Park Projesini yapan, yeni belediye binası, Hamamçimeni Projesi, Hıdırnebi Yayla Projesi ve Teleferik Projesi, Orta Mahalle Evlerinin SİT alanı olmasındaki imzası gibi birçok proje ve daha nice projeler…

Böyle bir tecrübenin bilgi birikiminden Akçaabat’taki siyasi partiler belediye başkanlığı seçimlerinde mutlaka istifade etmeliler. Bu ne demektir biliyor musunuz? Seçime 1-0 önde başlamak demektir. Çünkü belediyecilikte seçimleri aday kazanır parti değil!. Bunun yaşayan en güzel örneği Şefik Bey’dir. ANAP (Anavatan Partisi)  genel ve yerelde dağıldığı sırada Akçaabat’tan aday olup tekrar seçim kazanmıştır. Çünkü Akçaabat partiye değil adaya oy vermiştir.

Bunun neticesinde Başkana olan inancı ve güveninin tecellisi 25 yıllık Başkan olarak rüştünü ispat etmesidir. Eğer Akçaabatlılar Şefik Bey’den şüpheye düşselerdi onu Başkan seçmezlerdi. Üstelik Şefik Bey bunu AK Parti’nin dozu dumana kattığı bir zaman diliminde başardı.

Ben Akçaabat’ta siyasi parti ilçe başkanı olsam Şefik Bey ile fazlasıyla teşriki mesai ederdim. Parti yöneticilerim ve belirlediğim belediye başkanı adayım ile önce Akçaabat Belediyesi işleyişi hakkında bilgi alırdım. Meclis işleyişi hakkında, imar konularında, projeler konusunda yol haritamı birlikte belirlerdim. Başkan ile istişarelere devam ederdim. Şimdi! Ben yine zaman ayırıp Başkanın bu konulardaki tecrübelerinden istifade ediyorum. Çünkü Başkan yaşayan bir hazinedir. Akçaabat’ı en iyi bilen kıymetli bir büyüğümüzdür! Büyük bir tecrübe sahibidir. 
İşin özü, “lafın tamamı deliye anlatılır” sözünden yola çıkarak Şefik Bey ile teşriki mesai eden, seçimler için önemli bir avantaj elde eder. 
Benden demesi…

Selam ve selametle… 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz Baysal
Yavuz Baysal - 1 yıl Önce

Bizim görmediğimiz neyi görüyorsun Osman Bey...Yoksa biz başka bir ilçedemi yaşıyoruz. Yaptığı hangi proje vizyon..