Akçaabat’ın itirazı var!

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat’ta yapılan et ve süt kurumunun dere yatağına yapılmış olmasının yanı sıra faaliyete geçmemiş olmasını ve Sanayi Sitesi Projesinde de benzer hatanın yineleneceğini söyledi.

Akçaabat’ın itirazı var!

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat’ta yapılan et ve süt kurumunun dere yatağına yapılmış olmasının yanı sıra faaliyete geçmemiş olmasını ve Sanayi Sitesi Projesinde de benzer hatanın yineleneceğini söyledi. Mısır, “Herkesin hem fikir olduğu konu dere yatağına yapılması.” dedi.

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Et ve Süt Kurumunun dere yatağına yapılmış olmasını ana sorun olarak değerlendirirken henüz faaliyete geçmemiş olmasına dikkat çekti. Mısır, “Oranın ana problemi dere yatağına yapılması... Herkesin hem fikir olduğu konu yanlış yere yapılması. 1990’lı yılında yaşamış olduğumuz bir afet var ondan dolayı yerinin yanlış yere yapılması öyle bir sel felaketinde sınır duvarlarının orayı koruyamayacak olduğu yönünde. Diğer bir konuda; burası son aşamada yani bitti denildiği anda faaliyete geçmedi. Alımlar sürüyor, kursa gönderiyoruz ama kesim daha başlamadı. İki konuda da sıkıntı var. Afetin önünde kimsenin durma yeteneği de gücüde yok.” şeklinde konuştu.

“SANAYİ SİTESİ PROJESİNDE DE HATA DEVAM ETTİRİLECEK”

Et ve Süt Kurumu Trabzon Et Kombinası’nda yapılan hatanın sanayi sitesinde de tekrarlanacağının altını çizen Mısır,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Sanayi Sitesi Projesinde de hata devam ettirilecek. Sanayi sitesinin yeri de yanlış. Bugün o Et ve Süt Kurumu için verilen yanlış karar aynı alanda olduğundan dolayı sanayi sitesinde ikinci bir hata daha yapılacak. İnsanların haklı serzenişlerinin bir diğeri de bu. Bütün bu uyarıları yapmamıza rağmen her zamanki gibi dikkate alınmadık. Onlar bildiklerini yapıyorlar ama yarın oluşabilecek tüm sorunlarda sorumluluk kendilerine aittir, muhalefet bu anlamda uyarılarda bulunarak sorumluluğunu yerine getirmiştir.”

“VADİYE SIĞMAYAN DERE YATAĞI KANALA HİÇ SIĞMAZ”

Eski CHP İlçe Başkanı Nadir,1990 yılında meydana gelen sel felaketini hatırlatarak “Burası Akçaabat Söğütlü deresinin bana göre dere yatağının tam içinde yapılan et kombinesidir. Büyükşehir Belediye Başkanı ‘buranın arsası bizden önceki dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılıp, Et ve Süt Kurumu’na tahsis edilmişti’ diyor. Akabinde her zamanki gibi kendilerince teşekkür edilmesi gereken makamlara ‘teşekkür edelim’ diyor. Sayın Başkan, fazla konuşmaya değil baktığınızı görmeye ihtiyacımız var. Resme baktığınız zaman Söğütlü deresi buranın kendisine ait olduğunu haykırıyor.1990 selini bilmiyorsunuz, bir bilene sorarsanız derenin ne kadar haklı olduğunu anlarsınız. Vadiye sığmayan dere yatağı kanala hiç sığmaz. Yazıktır milletin canını, malını sele suya ikram etmeye hakkınız yoktur. İnşallah biz haksız çıkarız.”eleştirilerinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
milli görüş
milli görüş - 1 yıl Önce

proje bitiyor beyefendiler açıklama yapıyor. İşte bu muhalefet sayesinde ilçemizi 30 yıldır aynı 20 kişi yönetiyor. önce muhalefetin değişmesi lazım. Anap türkiyede bitti akçaabatta bitmeyişinin de sebebi bu zihniyettir. seküler sağcılar akçaabatı hep yönetmiştir.

SIRADAKİ HABER