Köroğlu: Milliyetçiliğin ve Türklüğün temsilcisi de MHP değildir.

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Emre Şahin Köroğlu "Bozkurt" sembolü ile ilgili açıklamada bulundu.

Köroğlu: Milliyetçiliğin ve Türklüğün temsilcisi de MHP değildir.

Köroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklmada şunları kaydetti:

Bu bir partinin ya da ideolojinin değil, Türklüğün işaretidir. Milli takım; Türk Milli Takımı’dır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi: Türkiye devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür. Bu işaret kendini tüm dünyada Türk olarak hisseden herkesin işaretidir. Tıpkı dinin temsilcisi AKP olmadığı gibi, milliyetçiliğin ve Türklüğün temsilcisi de MHP değildir. Bozkurt geçmişten günümüze kurulmuş Türk Devletlerinin ve efsanelerinin mitolojik sembolüdür. Bu sembolü aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Türkiye Cumhuriyeti sembolü olarak kullanmış, ülkemizde kullanılan liraya dahi bastırmıştır. Siyasi çatışmalar, ortak değerlerimize sahip çıkmayacağımız anlamına gelmez. Herkes haddini bilecek. Yapılan bu haksızlık takımımızı daha da motive edecektir. Kazanacağız.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2024, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk
Türk - 4 gün Önce

Genel başkanına söylesin ilk grup toplantısında bozkurt yapıp ne mutlu Türküm diyene desin. Görelim ne kadar Türk milliyetçisi ne kadar oy milliyetçisi

Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 1 gün Önce

Yeni mi geldi aklınıza paraya basıldığı, simge olduğu. Partinizde Atatürk'e laf edenler vardı, açık şekilde hem de. Çıkıp önce onların ağzının payını verin. Etnik siyaset yapılsın, ikinci bir dil de yasal olsun diyenlere de anlatın bunları.

SIRADAKİ HABER