Mustafa Mısır’dan Akçaabat Belediyesi'ne tepki!

Akçaabat İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Mısır Akçaabat Belediyesinin kiracılarına yüzde 70 zam yaptığını söyleyerek eleştirilerde bulundu.

Mustafa Mısır’dan Akçaabat Belediyesi'ne tepki!

Akçaabat İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Mısır Akçaabat Belediyesinin kiracılarına yüzde 70 zam yaptığını söyleyerek “Kendi partisinin getirdiği uygulamaya riayet edeceğine inanıyoruz” ifadeleriyle Akçaabat Belediyesini eleştirdi.

İktidarın yapılacak kira zam oranlarında yüzde 25 tavan fiyat uygulanacağına dair yönetmelik getirdiğini hatırlatan Başkan Mısır, Akçaabat Belediyesinin yönetmeliğe rağmen kiracılarına yüzde 70 oranında zam getirdiğini öne sürdü.

“MİLLETE SUNDUKLARI FARKLI, UYGULADIKLARI ÇOK FARKLI”

Kriz ile bunalan esnafın fahiş kira bedelleriyle baş başa bırakıldığını söyleyen İlçe Başkanı Mısır, “AKP dönemi çelişkiler ile geçmeye devam ediyor. Sanırım kalan son 6 aylarında da böyle devam edecek ve maalesef giderayak milletimizin sırtına koca yükü miras bırakacak. Millete sundukları, farklı, uygulamalar ise milletten uzak çok farklı. Bunun en son örneğini AKP Akçaabat Belediye yönetimi sergiledi. Krizde olan ekonomi, pandemi ve etkileriyle birleşen ekonomik kriz ile bunalan esnaf bir de fahiş kira bedelleriyle baş başa bırakılıyor.” dedi.

“KİRACILARINA YÜZDE 70 ZAM YAPARAK TEBLİGATLARI İLETTİ”

Akçaabat Belediyesinin kiracılarına yüzde 70 zam yaptığını öne süren İyi Parti İlçe Başkanı Mısır sözlerini şöyle sürdürdü: “İktidar yapılacak kira zam oranlarında yüzde 25 tavan fiyat uygulanacağına dair yönetmelik getirmesine rağmen Akçaabat Belediyesi kiracılarına yüzde 70 zam yaparak tebligatları iletti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... AK Parti kendini kanunlardan, yönetmeliklerden muaf mı görüyor, tutuyor. Anlamakta zorlanıyoruz. Akçaabat Belediyesi’nin en kısa sürede bu hatadan döneceğine ve kendi partisinin getirdiği uygulamaya riayet edeceğine inanıyoruz, inanmak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2022, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak Saçlı
Ak Saçlı - 1 yıl Önce

Her ne kadar açıklama teknik olarak yanlı olsa muhalefetin muhalefet yapması iyi. konut kira zam oranları yüzde 25 arrtırılacak is yerleri değil. Mustafa Başkan bu karar meclisten gecerken meclis üyeleriniz ne yaptı.

SIRADAKİ HABER