Siyasete heyecan katan isim

MHP, Akçaabat'ta yerel seçimler öncesi hayli ilginç bir hamle yaparak aday adaylıkları başvurusu kabul etmeye başladı. İttifak vs. gibi süreçlerin gölgesinde başlayan bu başvuru kabulü belli ki MHP'nin ilçe teşkilatının bir girişimi.

Bu girişimin sonucunda başlayan süreçte Serkan Altuntaş, MHP'den aday adayı olduğunu açıkladı. Doğrusu bu açıklama heyecan da yaratmadı değil.

Altuntaş, MHP'nin AKP karşısında ciddi muhalefet yaptığı; başkanlık sisteminin öncesinde siyasetin hararetli döneminde ilçe başkanlığı yapan isim. Başarılı bir ilçe başkanlığı, ilgi çekici bir imaj ve enerjik bir görüntü sergiledi.

Doğrusu Altuntaş'ın ismini MHP ile sınırlamamız mümkün değil. Bu yazıyı yazarken de bu sınırların çok dışında kişiliği ve Akçaabat odağında değerlendirmede bulunuyoruz.

Altuntaş'ın aday adaylığından da öte onun adı nerede ise o yer değer kazanır, nezaket taşır, ortak akılla buluşur. Bu, Altuntaş için hangi partiden aday olursa olsun söyleyeceğimiz sözlerdir.

Onun isminin siyasette tekrardan yer bulması ilçe açısından siyasetin yeniden önem kazanmasının da bir adımı olabilir.

Sözün özü şu: MHP, Akçaabat'ta aday gösterir ya da göstermez; ittifakın adayı AKP'den çıkar ya da çıkmaz ama Serkan Altuntaş isminin öneminin atlanmaması gerekir. Bizim dikkat çekmek istediğimiz husus budur.

Kendisinin üzerine "araştırıldığında / sorulduğunda" önemli uzlaşılar söz konusudur. Toplumda kendisine dair hiçbir olumsuz karşılığa biz bu vakte kadar hiç rast gelmedik.

Bu doğrultuda toplumda makes bulacak bu düşünceleri kayda geçirmiş olmak istedik.

Saygılarımla…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alican şal Gümüşlü mahallesi muhtarı
Alican şal Gümüşlü mahallesi muhtarı - 6 ay Önce

Serkan başkanı çok eski tanırım kendisi türüst bir kişiliği vardır ve çalışkandır kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum

Hasan Karabacak
Hasan Karabacak - 5 ay Önce

Serkan altuntaş adamdır. Ülkücüdür. Akçaabatın sevdiği dişçisidir. osman nuri ekimdende de sener puldanda iyi baskanlık yapar.