Akçaabat ve Basın

İlçede yerel gazeteler, haber siteleri ve internet televizyon kanalları bulunmaktadır.

Akçaabat ve Basın

Akçaabat, Türkiye'nin Trabzon iline bağlı bir ilçedir ve bu bölgede habercilik oldukça önemlidir. İlçede yerel gazeteler, haber siteleri ve internet televizyon kanalları bulunmaktadır.

Akçaabat'ta yayın yapan yerel gazeteler arasında "Akçaabat Postası", "Akçaabat Haber Gazetesi" ve "Akça TV " gibi gazeteler bulunmaktadır. Bu gazeteler sadece ilçede yaşayan halka değil, aynı zamanda Akçaabat'ta yaşayanların dışında kalan Trabzon ve Türkiye'nin diğer bölgelerindeki okurlara da hitap etmektedir.

Haber siteleri arasında “Akça Tv",”Akçaabat Haber", "Akçaabat Gündem", "Akçaabat TV" ve "Akçaabat Postası" gibi siteler yer almaktadır. Bu sitelerde ilçedeki güncel haberler, etkinlikler ve diğer yerel konular hakkında bilgi bulunmaktadır.

Tüm bunlar gösteriyor ki, Akçaabat'ta habercilik oldukça gelişmiştir ve ilçenin gündemi hakkında herkesin haberdar olması mümkündür.

Akçaabat Gazeteciler Cemiyeti ’de çalışmalarında aktiftir. Başkanı İsmail Topal’dır. Akçaabat Yeni Haber Gazetesinin imtiyaz sahibidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER