THY Akçaabat’ı göklere çıkarıyor…

THY Airbus’tan aldığı yeni uçağa Akçaabat isminin verildiği belirtildi.

THY Akçaabat’ı göklere çıkarıyor…

Türkiye’nin ulusal bayrak taşıyıcı havayolu firması Türk Hava Yolları, yeni sefere aldığı uçaklara Türkiye’nin çeşitli illerinin ve ilçelerinin adlarını vermeye devam ediyor.
Bu durumun son örneği ise Akçaabat oldu.
Avrupa’nın ve dünyanın en büyük uçak üreticisi firmaları arasında yer alan Airbus’tan aldığı yeni uçağa Akçaabat isminin verildiği belirtildi.

ÜSTÜN SALİH RİCA ETTİ

Uçağın adının yazılı olduğu fotoğraflar kısa sürede sosyal medyada büyük etkileşim alırken Akçaabat isminin verilmesinde Vakıfbank Genel Müdürü ve Trabzonspor eski yöneticisi Abdi Serdar Üstünsalih’in etkili olduğu kaydedildi.

Meydaya yansıyan bilgilere göre göre Trabzon Akçaabatlı bürokratlardan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, uçağa Akçaabat isminin verilmesini rica etti.
Üstünsalih’in ricasını kırmayan THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, sefer için son hazırlıkları yapılan uçağa Akçaabat ismini verdi.

DAHA ÖNCE DE TRABZON, ÇAYKARA, MAÇKA ADI VERİLMİŞTİ

Aslında bu durum THY açısından yeni bir şey değil. THY’nin daha önce de Trabzon’un adı ve ilçelerinden Maçka ve Çaykara’nın da adını yine uçaklarını vermişti.
Trabzon’un yanı sıra, Türkiye’den çok sayıda şehir ve ilçe adı THY’nin uçakları ile göklerde süzülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER