Çoruh görevini yerine getirmiyor

Aksa Çoruh Elektrik dağıtım şirketi Akçaabat'ta vatandaşların hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Çoruh görevini yerine getirmiyor

Aksa Çoruh, Elektrik kesintisinin hemen ardından " Çağrı merkezimize bölgenizden kesinti ihbarları gelmeye başlamış olup ekiplerimiz kontrol etmektedir" şeklinde hazır mesaj göndermektedir. Hatta günde aynı bölge için 3-5 mesaj bile gelmektedir.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz uzman isim sitemize açıklamalarda bulundu.

Özellikle son dört aydır kimsenin sorunlarıyla ilgilenilmiyor ve sadece boş işlerle uğraşılıyor. Örneğin, Kayabaşı Yaylası'ndaki su motorunun elektriği yirmi gün sonra verildi. Hıdırnebi ve Karadağ bölgesinde de aynı durum yaşanıyor. Akçaabat Merkezde de elektrik kesintileri oluyor geç müdehale ediliyor. Çok enteresan bir durum yaşanıyor. Çoruh'un şirket müdürü ve Genel müdürlüğü bu işten büyük zarar görecek, çünkü halk arasında ciddi bir tepki var. Bu durumun acilen düzeltilmesi ya da oradaki kişlerin değiştirilmesi çok önemli bir aciliyet taşımaktadır.

Örneğin, Kayabaşı Yaylası'nda şu anda nötürler kesik çift faz geliyor evlere, lambalar hep patladı, buzdolapları ve çamaşır makineleri hep yandı. Bunun sorumlusu kim? Arıza ihbar veriliyor, gelen yok, giden yok, ilgilenen yok. Personel sayısı az, atyapı yatırımı az, İşletme şefinin hiçbir yerden haberi yok, kendisi orada yan gelip yatmış halde duruyor. Acilen işletme şefinin değiştirilmesi lazım.

Çoruh Akçaabat'ta yeni aboneliklere müracaat eden vatandaşların abonelikleri iki yıl sonra yapılıyor. Sırf boş işlerle uğraşıyorlar, görevlerini yapmıyorlar. Gidiyorlar, kontrol için gittiklerini söylüyorlar ama hiçbir şey yapmadan geri dönüyorlar. Vatandaşları iki yıl boyunca oyalıyorlar. Dolayısıyla, vatandaş cezalı fatura ödemek zorunda kalıyor. Buna da büyük bir tepki var. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2024, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 2 hafta Önce

Yazıyı okuduktan sonra dedim ki daha bilmediğimiz neler var arıza ekiplerinin bir kısmı yaylaya arızaya gidiyor tellerin seçimini almıyor sırf zaman doldurmak için yaylada bir tesiste oturup lak lak yapıp dönüyorlar, ayrıca bazı ıssız evlerin önünden lamba söküp para karşılığı başka evlerin önüne takiyorlarmis bu işleri takip edecek şirket yetkilileri, Çoruh akçaabat ta aşırı yetersiz durumda, inşAllah neşter vurulur da eski kimliğine kavuşur..

SIRADAKİ HABER