Hacamat nedir, nasıl yapılır?

Hacamat; hücreler arası kılcal damarlardaki kan akışkanlığı artırmak ve buralarda biriken zararlı toksik maddeleri, metabolik atıkları kupa yardımıyla negatif basınç oluşturarak çekmektir. Bu sayede enerji kanallarını kolayca açılmış olur. Cilt yüzeyinde bisturi ile oluşturulan ince çizikler ile yapılan uyarının sonucunda bu doğal sağlık iksiri bizi sağlığımıza kavuşturmaya yardımcı olur. İşte, hacamatın belli başlı faydaları nelerdir hep beraber görelim.

--Hücrelerin ve dokuların kanlanmasını artırır. Sinirsel uyarı yolu ile beyinden ve sinir sisteminin diğer hücrelerinden salgılanan doğal ağrı kesicileri salgılatıyor. Ağrı algılamasını bir anlamda ağrıya karşı aşılama ile azaltabiliyor. Bundan dolayı AĞRI KESİCİ özelliği vardır.

-- Akupunktur ve hacamatın bu sistemi kuvvetlendirdiği konusunda ciddi araştırmalar mevcut. Hastalıklara karşı koruma sağlayan beyaz kan hücrelerini (antikorları) ve immunglobulinleri artırarak bu etkinin oluşması sağlanıyor. Bu sayede özellikle çeşitli enfeksiyonlara karşı doğal bir bağışıklık sağlanmış oluyor. Kan yapıcı sistemi uyararak kansızlık dahil birçok hastalıkta başarı ile kullanılabiliyor. Bundan dolayı BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ kuvvetleniyor.

-- Hacamat yapılan bölgedeki kan akımı canlanır, dolayısıyla bu bölgelere oksijen ve besin daha kolay ulaşır. Kılcal damarlardaki tıkanıkları açar. Dokularda ve kanda bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bundan dolayı YENİLENME VE ZİNDELİK sağlar.

--Kireçleme, bel tutulması, baş ağrısı, eklem ağrısı, boyun ve bel fıtığına bağlı ağrılarının giderilmesi hacamat faydaları arasındadır. Kas ve bağ dokusunun esnekliği arttırır, kasları gevşetip, kaslara kramp girmesini ve kulunçları önler. Bundan dolayı VÜCUT ESNEKLİĞİ sağlar.

 Hacamat uygulamasının daha sayamadığımız pek çok faydası vardır. Ama dikkat edilmesi gereken hususları da göz ardı etmemeliyiz. İlk önce bu konuda eğitim almış kişilerce yaptırmalı özellikle tecrübesiz kişiler tarafından yapıldığında cilt yüzeyinde bazı yanıklara ve lekelere neden olabilir. Bu sebeple hacamat yöntemi mutlaka bilen kişiler tarafından uygulanması gerekir. Uygulamayı yaptırdığımız ortamın steril ve anti-bakteriyel olmasına özen göstermeliyiz. Hacamat yapıldıktan sonra vücutta az da olsa kızarma ve morarma gibi durumlar görülür. Bu durumlar genellikle iki ya da üç gün içerisinde geçmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mimerali
Mimerali - 2 yıl Önce

Ali Birinci işinin ehli adam gibi adamdır.

Natela Emiroğlu
Natela Emiroğlu - 1 yıl Önce

Dok.bey! ben sizi arıyorum!