Akçaabat Belediye Meclisindeki değişiklikler ve yansımaları

İstifa eden Meclis üyelerinin yerine kim geldi ? Başkan Yardımcısı kim olacak ?

Akçaabat Belediye Meclisindeki değişiklikler ve yansımaları

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde partilerinden milletvekili aday adayı olacakların istifaları sonucu Akçaabat Belediye meclis üyelerinde değişiklik oldu.

Milletvekili Aday adaylığı için Ak Parti'den Serkan Özdemir ve Emre Akgün Meclis Meclis üyeliğinden istifa etti.

İyi partiden ise Aslan Güner meclis üyeliğinden istifa etti.

İstifaların ardından AK Parti’den Özgür Aslan, MHP’den Ali Keskin ve İyi Parti’den Seher Melek Akçaabat Belediye Meclisinin yeni üyeleri oldu.

Büyükşehir Belediye Meclisinde ise yeni isimler dahil oldu. Yücel Öztürk, Satu Şahin Ak Parti ve Mehmet Özbayrak CHP Trabzon Büyükşehir belediye meclisinin yeni üyeleri oldu.

Akçaabat Belediye Meclisinde de aritmetikte değişti. 6 meclis üyesi ile 2. sırada olan MHP grubu 7 Meclis üyesine çıktı.
Ak Parti 1 meclis üyesi azalarak 16 Meclis üyesine sahip oldu. İyi Parti 5 ve CHP 3 Meclis üyesi ile temsil ediliyor.

Akçaabat Belediyesinin seçilmiş meclis üyesi ve Belediye Başkan yardımıcısı olan Serkan Özdemir'in istifasıyla boşalan Başkan yardımcılığı koltuğuna kimin geçeceği ise heniz netlik kazanmadı.

Akçaabat Belediye'sinin 4'ü memur 2'si seçilmiş meclis üyelerinden atanabilen 6 başkan Yardımcılığı kadrosu bulunuyor. Zaman zaman eleştiri konusu olan "yardımcılık" şimdi daha da tartışılacak zira Ali Güngör memur başkan yardımcısı olarak görev yapmakta ve başka başkan yardımcısı yok.


Kulislere yansıyan bilgilere göre Cumhur ittifakı ortağı ve meclisteki 2. grup olan MHP yerel seçimden itibaren Başkan yardımcılığı istiyor. Özdemir’den boşalan koltuğa MHP'li bir isim mi? Yoksa Ak Parti'li bir isim mi oturacak? Veyahut 2 Partiye de birer başkan yardımcılığı mı verilecek? Bunu zaman gösterecek . 
 


 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2023, 01:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER