Atamızı andık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84.yıl dönümü dolayısıyla Akçaabat’ta çelenk sunma ve anma töreni düzenlendi.

Atamızı andık.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Akçaabat Protokolünün üyeleri, Daire Amirleri, Muhtarlar, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye Baikanlığının  Atatürk Anıtı’na çelenklerinin sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Tören alanı çevresindeki vatandaşlar da siren sesi ile birlikte saygı duruşuna katıldı. Ardından İstiklal Marşı okundu. 

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenin ardından Işıklar Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğünce Erol Günaydın Sanat Merkezinde program yapıldı.

Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Atatürk’ün Hayatından kesitler sunan video gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk Oratoryosu, Gençliğin Ata’ya cevabı ile devam eden program 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Akçaabat genelinde düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Dereceye giren öğrencilere Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin ödüllerini verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER