Çiçek tavrının arkasında durdu

Çiçek tavrının arkasında durdu

İyi Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Akçaabat’ta ilçedeki gazetecilerle bir araya gelinen toplantıda daha önceden sözünü ettiği “Araplara çiçek dağıtacağız” şeklindeki tavrının arkasında durdu. Temmuz ayında Arap turistlere Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi’nin çiçek dağıtması ve dağıtırken de “Erdoğan Erdoğan” demesinin ardından İyi Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli de çiçek dağıtacağını söylemişti.

Muhalefetin zaman zaman esas gündemden kopup kopmadığı yönündeki sorunun ardından konunun Kuvvetli’nin açıklamasına geldi. Kuvvetli tavrının arkasında durduğunu belirterek Arap turistlere çiçek dağıtılması eylemini savundu. Kuvvetli şunları kaydetti: “Ben çiçek dağıtmadım. Dağıtacağımı söyledim. Çünkü Uzungöl’de Araplara karşı bir hamle yapıldı. Trabzon merkezde de turistler için 'Bunların yüzünden yolda yürüyemiyoruz. Alışveriş yapamıyoruz' gibi serzenişler oldu. Onlar gelmeden esnafımız can çekişiyordu. Türkiye’ye gelen turistin bir daha gelmesini sağlayacak ortamlar yaratmamız lazım. Biz bu yoğunluktan dolayı bunu yapamadık.”

Kuvvetli’nin bu konuşmasının ardından Akça TV’den Berkant Parlak ile Azmi Kuvvetli arasında şu diyalog gelişti:

Berkant Parlak: Siz Arap turistlere çiçek verseydiniz Türk halkı tarafından tepki mi toplardınız, destek mi görürdünüz? Oy kazanır mıydınız?

Azmi Kuvvetli: Bazı şeyler oy kaygısıyla yapılmaz.

Berkant Parlak: Madem çiçek dağıtımının doğru olduğunu düşünüyorsunuz, o hâlde neden çiçek dağıtmadınız?

Azmi Kuvvetli: Ben o açıklamayı yaptığım basın toplantısından sonra Ankara’da il başkanları toplantısına gittim.

Berkant Parlak: Evet, “Perşembe gelip dağıtacağım” dediniz, neden dağıtmadınız?

Azmi Kuvvetli: Perşembe gününe kadar olay haber olma niteliğini kaybetti.

Berkant Parlak: Erken gelseydiniz dağıtırdınız yani.

Azmi Kuvvetli:  Muhtemelen dağıtırdım.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2022, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER