Sonunda bunu da gördük!

Akçaabat Belediyesinde ilk kez parti toplantısı yapıldı

Sonunda bunu da gördük!

Akçaabat Belediyesinin binasında bulunan ve daha öncesinde yalnızca Akçaabat Belediyesi faaliyetleri için kullanılan Hasan Saka Toplantı Salonu Ak Partiye siyasi bir faaliyet için tahsis edildi. Kamuoyunun daha önceden basında meclis toplantılarının yapıldığı yer olarak bildiği salonda AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığınca "İdeal Genç & İdeal Gençlik" adlı seminer düzenlendi. Daha önce Ak Partili olmasına rağmen Şefik Türkmen döneminde rastlanmayan siyasi faaliyetin düzenlenmiş olması şaşkınlık yarattı.

FARKLI PARTİ YAPABİLİR MİYDİ?

Belediyeye ait dışarıya tahsis edilen Erol Günaydın Salonu ve Hamam Çimeni'nde farklı alanlar olmasına rağmen etkinliğin kamu yerleşkesinde yapılması ilginç bulundu. Toplantı "Farklı bir siyasi parti de aynı salonda toplantı yapabilir mi?" sorusunu akıllara getirdi. Seminere Ak Parti Genel Merkez  Yerel Yönetimler Başkanlığı Karadeniz Koordinatörü Süleyman Şahin ve Ege Koordinatörü Nuh Dursun Ozan eğitmen olarak katıldı.

BAYRAKTAR'DAN DESTEK

Toplantıda konuşan Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar da "AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığınca Akçaabat’ımızda gerçekleştirilen bu seminerde gençleri her anlamda etkileyen bu parametreleri doğru yönetmeyi, çocuklara ve gençlere en doğru şekilde dokunabilmeyi ve onlarla doğru kanalları kullanarak iletişim kurabilmeyi örnekleriyle birlikte göreceğiz." dedi. Bayraktar'ın da siyasi faaliyete tam destek vermesi işin en belirgin göstergesi oldu.

MUHALEFET DERİN UYKUDA

İktidar partisi Akçaabat Belediyesiyle düzenlediği bu etkinlik ise Akçaabat'ta muhalefetin ne derece başarısız olduğunu ortaya koydu. Belediye Meclisinde temsilcileri bulunan CHP ve İyi Partiden ne ilçe başkanları ne de belediye meclis üyeleri nezdinde hiçbir açıklama gelmedi. Bu durum da muhalefetin Akçaabat'taki genel durumuyla ilgili şaşırtıcı bulunmadı.

FAALİYET BELEDİYENİN RESMÎ İNTERNET SİTESİNDE DE YER ALDI

AKÇAABAT BELEDİYESİNDE GÖREVLİ MÜDÜRLERDEN DE KATILIM OLDU

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kosovalı
Kosovalı - 2 yıl Önce

Sorsan: "Birlikte organize ettik, belediyemizin de paydaşı olduğu bir çalışma." derler.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

İçerik ile ilgili bir sorun yoksa gelen parti bu ülkenin partisi abartacak bir durum yok.. İçerik ile ilgili zaten birşey paylaşmamışsınız..

Ak saçlı
Ak saçlı - 2 yıl Önce

Osman Başkanın rızası olduğunu düşünmüyorum. Belediye kamu kurumudur. Şefik Başkanın kurduğu siyasi dengesi tamamen bozuldu. Ak Parti belediyesine iş dönüyor. Özellikle başkan yardımcısı tamamen ipleri eline almış. Osman Başkan sembolik başkana döndü . Umarım bu işe bir çeki düzen verir. Aksi halde seçimlerden sonra aday gösterilmeyecek.
Seçimde dost olduğu tanıdığı insanları bir sonra ki seçimde kaybedecek.
Sesi de çıkamayacağı için genç yaşta eski siyasetçi olarak anılacak.

Baykal
Baykal - 2 yıl Önce

Chp ve İyi Parti Akçaabatta rezil durumdadır. Bu güne kadar belediye meclisinde parti grupları olarak hsyır dedkleri bir konu görmedim. Tuncay Bey tek başına bir şeyler diyor. Oda başta kendi partisi ve ittifak ortakları tarafından desteklenmiyor. İşte muhalefetin hali . Mhp grubu ise sayı olarak fazla etki olarak sıfır İsmet kırali bu güne kadar rutin teşekkürlerinin dışında hiç bir öneri de sunmadı. Ak Parti grubu ise daha kurumsal . Alınan tüm kararları noter gibi onaylıyorlar.
Akçaabat Belediyesi kurumsal olarak, icraat olarakta acemi bir çok belediyede olmayan maddi imkanlar olmasına rağmen icraat yapmıyor. Şefik başkanın bıraktığı miras yeniyor.

Bakan
Bakan - 2 yıl Önce

Ak Parti deyneksiz koy buldu peki muhalefet ne yapiyor

SIRADAKİ HABER