Yıldızlı 'daki bungalovlara durdurma kararı

 Akçaabat ilçesine bağlı Yıldızlı Mahallesi sahilinde inşa edilen bungalovlar için durdurma kararı verildi.

Yıldızlı 'daki bungalovlara durdurma kararı

 Akçaabat ilçesine bağlı Yıldızlı Mahallesi sahilinde inşa edilen bungalovlar için durdurma kararı verildi. Kamuoyunda tepkilere neden olan , Yıldızlı deniz kıyısında inşa edilen bungalov evler tartışma konusu olmuştu. Akçaabat Belediyesi konu ile ilgili yaptığı açıklamada bölgenin imar planının 1989’da Trabzon Belediyesi tarafından yapıldığı gerekçe gösterilerek deniz kıyısında bungalov evler için ruhsatlandırma yapıldığı ifade edilmiş, mevzuata aykırı durum olmadığı ifade edilmişti. 

 Konuyla ilgili dün flaş bir adım atıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin imar planının yeniden incelenmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yazı yazdığı öğrenildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de çalışmanın durdurulması karar verdi. Öte yandan Devlet Su İşleri tarafından denize neredeyse sıfır alanda yapılan 5 bungalov ev için olumsuz rapor verdiği ileri sürüldü.

Gözler Akçaabat Belediyesine çevrildi. Bungalovların akıbeti ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. 

Kaynak : Kuzey Ekspres

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2023, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir dost
bir dost - 1 yıl Önce

Osman Nuri Ekim İmar Mevzuatını çok bildiğini zannetmiyorum. Bilmeside gerekmez, kadrosu yetersiz olduğu için bu duruma düşüyor. Ortada ehliyetsiz kadronun yansımaları var. bu bir konu . Şehir içindeki bitmek bilmeyen çalışmalara ne demeli?
Yazık oldu Akçaabata .

SIRADAKİ HABER