Akçaabat’ta yaşanan vahşi cinayete müebbet istendi!

Akçaabat’ta yaşanan cinayet için savcı mütalaasını açıkladı

Akçaabat’ta yaşanan vahşi cinayete müebbet istendi!

9 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRDÜ
Akçaabat ilçesine bağlı Dürbinar Mahallesi’nde 13 Aralık 2021 tarihinde Okan Sepetçi’yi bıçaklayarak öldüren Bünyamin K., Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Okan Sepetçi’yi 9 bıçak darbesiyle öldüren Bünyamin K., öldürme kastının olmadığını ve psikolojisinin bozuk olduğunu öne sürdü. Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı ise sanık Bünyamin K.’nın Sepetçi’yi kasten öldürme suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.
MÜEBBET İSTENMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ  
Müebbet hapis istenmesinin ardından sanık Bünyamin K., “Saygı duyuyorum. 11aydır hapiste yatıyorum. Olay meydana geldiği sırada ‘Ben sana küfretmek istemedim.’ diyerek şahsı bastırmak istedim. Bu pis bir insandır. Bana bin yılda verseniz ben doğruyu söyleyeceğim. Ben bu insanı bastırdım. Bana ceza mı vereceksiniz? Tahliyemi ve beraatimi istiyorum.” iddialarını öne sürdü. Mahkeme karar duruşması için ileri bir tarihe ertelendi.  Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Dürbinar Mahallesi’nde 13 Aralık 2021 tarihinde Okan Sepetçi’yi bıçaklayarak öldüren Bünyamin K., Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Okan Sepetçi’yi 9 bıçak darbesiyle öldüren Bünyamin K., öldürme kastının olmadığını ve psikolojisinin bozuk olduğunu öne sürdü. Sanık Bünyamin K. yaşanan cinayet hakkında, “Şahıs olay akşamı odun alırken bana hakarette bulundu. ‘Küfretme’ dedim. Kafası güzeldi. Önüne geçemedim. Bana aileme küfretti. ‘Doğru konuş. Kafamı deldin. Nedir senden çektiğim?’ dedim. Yüzüme kafa attı. Yerdeyken elini beline attığını zannederek paniğe kapıldım. Tabancayla vuracaktı beni. O hisse kapılınca belimdeki bıçak aklıma geldi. Korkutmak amaçlı bıçak kullandım. 16 sene kaçtım ondan. Ben hapiste 1.5 aylık mahkumken babam öldü. Hakkı haram olsun ki bana öldürme kastım yoktu.  Ayrıca Okan’ın da bıçağı vardı. Bıçağı tabanca zannettim.” iddialarında bulundu.
Maktul için “PİS BİR İNSANDIR” DEDİ Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı ise sanık Bünyamin K.’nın Sepetçi’yi kasten öldürme suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Müebbet hapis istenmesinin ardından sanık Bünyamin K., “Saygı duyuyorum. 11aydır hapiste yatıyorum. Olay meydana geldiği sırada ‘Ben sana küfretmek istemedim.’ diyerek şahsı bastırmak istedim. Bu pis bir insandır. Bana bin yılda verseniz ben doğruyu söyleyeceğim. Ben bu insanı bastırdım. Bana ceza mı vereceksiniz? Tahliyemi ve beraatimi istiyorum.” iddialarını söne sürdü.
ACILI AİLE EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİNİ İSTEDİ
Bir önceki celseye katılan acılı eş, “Eşim öldürüldüğünde kızıma 8 aylık hamileydim. Oğlumsa 4 yaşında. Evlatlarımın nafakasını istiyorum. Çoluğumun çocuğumun hakkını istiyorum. Hiçbir şeyi yoksa üzerindeki kıyafetleri çıkarıp versin. İhtiyacı olan birine vereceğim. Kızım babasını hiç göremedi. Kiramı, elektriğimi, suyumu babam ödüyor. Ben bir parça ekmekle doyan insandım. Eşimden bile para isteyemezdim. Ben bu adamdan çocuklarımın hakkını istiyorum. Ne hakkım varsa istiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: 
GÜNEBAKIŞ GAZETESİ 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 22:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER