Gerekirse yol kesme eylemi de yaparız

Haçkalı baba Kavşağı kalıcı çözüm istediler: Gerekirse yol kesme eylemi de yaparız

Gerekirse yol kesme eylemi de yaparız

Akçaabat-Düzköy, Maçka-Tonya ulaşımında hayati bir önem taşıyan Haçkalı Baba kavşağındaki geçici çözüm bazı bölge esnafı ile vatandaşlar tarafından tepki görüyor.

Trabzon’da narkotik sokak operasyonları!

Kalıcı bir çözüm bulunamadığını belirten Düzköy yolu kavşağındaki esnaf ve vatandaşlar isyan etti.
Trabzon Valiliği’ne topladıkları imza ile şikayet dilekçelerini ileten bölge esnafları ve vatandaşlar kalıcı çözüm istediler.
Bölge esnaflarından Ethem Öztürk, yolun bölgenin turizm potansiyeline dikkat çekerek, kavşaktaki düzenlemenin geçici olduğu sözü verildiğini belirtti, çözüm için şu ana kadar bir adım atılmamış olmasından dert yanan Öztürk, Valilik Makamına 100’den fazla imza ile verilen dilekçede “Haçkalı baba kavşağı iki yıl kapalı tutuldu. Çözüm bulunamadı. Yaklaşık 200 bin kişiye hitap eden Akçaabat-Düzköy, Maçka-Tonya güzergahındaki esnaf mağdurdur. Ve mağduriyetleri devam etmektedir. Navigasyon bile burada çözüm değildir.

Trabzon Üniversitesi kavşağından Nihat Usta Kavşağına oradan Akçaabat Haçkalı baba kavşağına  oradan Düzköy yolu dört yol kavşağına olan hatta ticaret ve turizm sektörü her anlamda mağdur olmuştur.Ayrıca yolun uzunluğu arttığında akaryakıt israfı da artmıştır. Pandemi sürecinin zorlu ve sıkıntılı geçmesi,tam bu süreç düzeldi derken Haçkalı Baba kavşağında geçici çözüm, mağduriyetimizi arttırmıştır. Bir an önce Haçkalı Baba kavşağında kesin çözüm bekliyoruz..” ifadelerini kullandıklarını belirtti.
Geçici çözümün kalıcı hale getirilmemesi için mücadele ettiklerini belirten bölge esnafı ve vatandaşlar, seslerinin duyulmaması halinde ileriki günlerde, yol kesme eylemi de yapabileceklerin belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER