Demirci : Yerel gazetelere para dağıtıp algı oluşturmak için haberler yapılıyor

Tuncay Demirci Akçaabat Belediyesi'ni hedef alan eleştirilerde bulundu.

Demirci :  Yerel gazetelere para dağıtıp algı oluşturmak için haberler yapılıyor

CHP Akçaabat Belediye Meclis üyesi Tuncay Demirci Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'i hedef alarak eleştirilerde bulundu.

Demircinin iddiaları şu şekilde ,

Halk kandırılmaya devam ediyor!

Hıdırnebi yaylasının turizme kazandırılacağız diye çıkılan yolda belediye kasasından bugünün güncel fiyatları ile yaklaşık 2,5 milyon lira; A Grafik firmasına dergi ve tanıtım filmi için, Zimer Mühendislik firmasına jeolojik rapor için, Imput Projektentwicklungs Gmbh firmasına Turizm amaçlı ön fizibilite ve rapor hazırlatılması için, Kuzey Mühendislik İnşaat Tic. Ltd. Şti firmasına Animasyon ve video düzenleme işi için, Modern Planlama firmasına 1/25000, 1/5000, 1/1000’lik imar planı için, Abigem firmasına ikinci kez Animasyon ve video düzenleme işi için, Ktü Mimarlık fakültesi dekanlığına Yayla mimari kimliğini oluşturacak konsept mimari tasarımlar için, Ktü Döner Sermaye işletmesine Dwg formatında 1/1000 ölçekli genel vaziyet planı hazırlatmak için harcanmıştır.

Ancak ortaya hala bir tesis, bir yatırım çıkmamıştır. Yapa yapa hıdırnebi yaylasında ruhsatsız yapılaşmayı teşvik etmişlerdir.

Şimdi ise yine belediye bütçesinden aşağıda da görüldüğü gibi yerel gazetelere para dağıtıp algı oluşturmak için haberler yapılıyor. Boşu boşuna “baskı ve cilt gideri” ciddi bir gider kalemi olarak yerini almıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 05:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
solcu
solcu - 1 yıl Önce

tuncay bey haklı bu ne ya trabzondaki gazetelerin her gün sayfalarında haber değeri olmayan akçaabat belediyesi haberleri var kımı kandırıyorsunuz

SIRADAKİ HABER