Akçaabat'ta da seçimin çarpıcı partisi oldu

Akçaabat'ta da seçimin çarpıcı partisi oldu

Yeniden Refah Partisi Türkiye genelinde ulaştığı %6'lık oyla seçimin çarpıcı partisi olurken benzer durum da Akçaabat'ta yaşandı. YRP Akçaabat'ta Türkiye oranını ikiye katlayarak %12 oy aldı ve süreci objektif olarak değerlendirenler dışında herkesi şaşkınlığa uğrattı. İlçe genelinde kesin olmayan sonuçlara göre 8 bin 859 oy alan YRP Akçaabat Belediye Başkan Adayı Resul Altın, İyi Parti Adayı Erol Gedikli'yi de geçti.  

Altın seçim sonrasında yaptığı açıklamada "Öncelikle bu süreçte partimize ve şahsımıza  göstermiş olduğunuz teveccühten ötürü tüm hemşerilerimizi yürekten kutluyorum ve bağrıma basıyorum. Sandıktan güçlü bir şekilde çıkmamıza vesile olam tüm gönüldaşlarımıza da ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum. Çok açık bir şekilde görülüyor ki seçimin sürpriz partisi, kazanan partisi Yeniden Refah Partimiz olmuştur." dedi.

Altın, YRP'nin ilk yerel seçiminde ilçede alınan %12.36’lık oy oranının çok ciddi bir oran olduğunun altını çizdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon Akcaabatli
Trabzon Akcaabatli - 1 ay Önce

Yeniden Refah Partisi rahmetli Erbakan Hocamizin cizgisinde asla degil,zira onlar her türlü Terör sevicilerine bu mahalli secimlerde yardimci oldu cünkü Cumhut Ittifakina darbe vurarak bagli kalmayarak vefasizlik derek onlarin ekmegine yag sürdü,tipki Saadetliler gibi...tek kelimeyle ...yaziklar olsun..
Selam ve Dualarimla..

SIRADAKİ HABER