Yeni dönemin komisyon üyeleri belli oldu

Akçaabat Belediye Meclisi'nin ikinci toplantısı, Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda, ihtisas komisyonları için seçimler yapıldı.

Yeni dönemin komisyon üyeleri belli oldu

İlk olarak, belediye encümen üyeleri seçildi. Gizli oylama sonucunda Erhan Nadir, Ayfer Başaran ve İsmet Kırali, belediye encümenine seçilen isimler oldu.

Encümen seçiminin ardından belediye İmar Komisyonu için üye seçimleri yapıldı. Açık oylama sonucunda AK Parti'den Yücel Öztürk, Selahattin Sarali ve Burak Ekici, MHP'den Melikşah Atasoy ve CHP'den Selman Sevim, İmar Komisyonu'nda görev alacak isimler olarak belirlendi.

Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti'den Davut Gerigelmez, Hasan İleli ve Erhan Nadir ile MHP'den Hasan Doğan ve CHP'den Ceren Çetinkaya Şahin'den oluştu.

Çevre Komisyonu'nun oluşturulmasının ardından komisyonda yer alacak isimler belirlendi. AK Parti'den Uğur Çinemre, Satu Şahin ve Hasan İleli, MHP'den Hasan Yol ve CHP'den Güllü Ak, Çevre Komisyonu'nda görev alacak isimler oldu.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri de belirlendi. AK Parti'den Satu Şahin, Salih Tarakçı ve Erhan Kedikli ile MHP'den Hasan Yol ve CHP'den Adem Demir, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda görev alacak isimler olarak belirlendi.

Ayrıca, Tarihi Kentler Birliği ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği'ne temsilen seçilen üyelerin belirlendiği seçimler de yapıldı. Tarihi Kentler Birliği'ne, doğal üye olan Belediye Başkanı yanında belediye meclis üyeleri arasından 1 asıl ve 1 yedek üye seçildi. Yapılan seçimde Yücel Öztürk asıl üye olarak belirlenirken, Burak Ekici ise yedek üye olarak seçildi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği'ne ise Belediye Başkanının yanında belediye meclis üyeleri arasından 3 asıl ve 3 yedek üye seçimi gerçekleştirildi. Selahattin Sarali, Salih Tarakçı ve Hasan Doğan asıl üye olarak belirlenirken, Hasan İleli, Talat Çakmak ve Hasan Yol yedek üye olarak seçildi.

Trabzon ve Rize İlleri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği'ne ise birlik tüzüğü gereği doğal üye olan Belediye Başkanının yanında birlik meclisinde görev yapmak üzere belediye meclis üyeleri arasından 2 asıl ve 1 yedek üye seçimi yapıldı. Talat Çakmak ve Burak Ekici asıl üye olarak belirlenirken, Ayfer Başaran yedek üye olarak seçildi.

Son olarak, Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı'na görev alacak isimler seçildi. Belediye başkanı Osman Nuri Ekim, Uğur Cinemre, Erhan Nadir ve Yücel Öztürk asıl üye olarak belirlenirken, Erhan Kedikli, Davut Gerigelmez, Selahattin Sarali ve Salih Tarakçı ise yedek üye olarak atandılar.

Akçaabat Belediye Meclisi'nin üçüncü oturumu 14 Nisan Pazar günü gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2024, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER