Demeli'ye vefa

Demeli'ye vefa

Trabzon'un Yeşilova Mahallesi'nde bulunan Yeşilova İlköğretim Okulu'nda, Bordo Kültür ve Sanat Derneği tarafından MHP Trabzon eski il başkanı merhum Muammer Demeli'nin adına ve anısına yaptırılan kütüphane törenle hizmete açıldı.

Bordo Kültür ve  Sanat Derneği tarafından Muammer Demeli anısına yaptırılan kütüphanenin açılışına AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Eski MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Bordo  Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Görkem Ulusoy, Kamu-Sen Trabzon İl Başkanı Coşkun Dilber, Trabzon Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve protokol üyeleri katıldı. Ancak katılanlar arasında MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar yoktu. Ayar'ın açılışta neden yer almadığı ise bilinmiyor.

Açılışta konuşan Eski MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu "Muammer Demeli bir Türkiye sevdalısıydı. Anısına bugün kütüphane açacağız. Kütüphanelerimizin nesillerimizin yetişmesinde büyük katkılar sunacağına inanıyorum." dedi.

"Çok güzel bir örnek"

Açılışta konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç "Şu anda bu güzel müessesede çok güzel gelecekler hazırlanıyor. Güzel bir vefa buluşması. Ben bu buluşmayı temin eden Görkem kardeşimize teşekkür ediyorum.

Bu örnekte çok güzel bir örnek, eğitimimiz adına, geleceğimiz adına çok güzel bir örnek ama aynı zamanda bir vefa örneği. Çünkü bir eğitimcinin adını her ne kadar ebediyete uğurlasak da, onun adını burada yaşatmak için vefa örneğini ortaya koyuyoruz. Çok kıymetli bir ağabeyimizdi. Allah mekanını cennet eylesin. Onun adı ebediyen burada yaşayacak, nesiller gelip geçecek ama bu yavrular buradan istifade edecek. Tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2024, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 4 ay Önce

MHP Trabzon'da liderlik sıkıntısı vardır. Muammer ağabey gerçek bir dava adamı idi. Koltukta oturup, nutuk atıp evlatlarını Hareket'ten uzak tutanlardan olmadı. Vefa gösterdi, vefa görmeyi de hak etmiştir. Ama poz kesemeyecekleri, ilginin üstlerinde olmayacağı yere gitmezler. Yazık.

SIRADAKİ HABER