Her kesimden tepki görüyor!

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in vazgeçilmez ismi, şirket işçisi Serkan Özdemir tüm çevrelerden tepki görüyor.

Her kesimden tepki görüyor!

Akçaabat Belediyesindeki başkan yardımcılığı görevinden vekil adaylığı gerekçesiyle istifa eden ve sonra listeye konulmamasıyla birlikte boşta kalan Özdemir, çareyi Başkan Ekim'e kendisini belediyeye bağlı şirkete işçi olarak aldırmasıyla buldu.

Şirket işçisi Özdemir, eski makam odası, makam aracı ve görevlerini kullanmasıyla kamuoyundan ciddi tepki toplarken bir tepki de Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran'dan geldi.

Kamuoyunun tepkilerinin sesi olan Erbaşaran, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "Bugün günlerden tatil, cumartesi, cenazedeyiz. Çok ilginç. Devletin aracı veya devlette kiralık araç ile cenaze düğün toplantı veya kendi çıkarları için o aracı kullanamazsın. Onda 85 milyonun hakkı var, hak yiyorsunuz namaz kılıyorsun. Kendini sorgula, başkan ve görevli olan hariç benden hatırlatma hem de görevin başkanlık değil. Orada bir işçi çalışıyorsun görevli isen tamam bu herkes için geçerli çok ihtiyaçlı insanlar var bu böyle bilinsin."

Daha sonrasında bu paylaşımını sildiği gözlenen Erbaşaran'ın başkanlığını sürdürdüğü Vakıf'taki yönetim kurulunda ise Akçaabat Belediyesinden iki yöneticinin olduğu da konunun ayrıca dikkat çeken bir ayrıntısı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2024, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Özkurt
Hasan Özkurt - 3 ay Önce

Yaşar erbaşaran çok haklı yerinde bir haykırışta bulunmuş tebrik ediyorum. bu yönetim ilçemizi rezil ediyor oylarımızı ak partililer olarak köyde resul altına vereceğiz.

SATARİLİ
SATARİLİ - 3 ay Önce

HORTUMLARI KENDİLERİNE BAĞLADILAR

Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 3 ay Önce

Yetkisi olanlar da sadece şikayet ediyor. Ortaya bir tavır koyan yok. Cumhur İttifakı adayı oldu Osman Nuri Ekim. Mhp, Serkan Altuntaş gibi değerli bir ismi aday göstertemedi. Akçaabat, Şefik Türkmen dümeninden çıkmıyor. Mhp, diğer destekçiler, Vakıf dahil Stklar bunu kendisine iletmiyor mu? Madem o kadar tepkililer bu kişiye, ne yapıyorlar tam olarak? Gönderiyi bile silmiş Yaşar Bey

SIRADAKİ HABER