Kınıyorum! Bilim insanları bilimle uğraşmalı

Trabzon’da intern doktoru başörtüsü nedeniyle ameliyattan kovan Profesöre tepki

Kınıyorum! Bilim insanları bilimle uğraşmalı

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde başörtülü intern doktorun ameliyattan kovulmasına tepki gösterdi. Prof. Dr. Serdar Topaloğlu’nu kınayan İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, “Başörtüsü meselesini ortadan kaldırmak için meseleyi anayasal güvenceye alacağız ve bu çağdışı zihniyeti çöpe göndereceğiz.” dedi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde başörtülü intern doktorun ameliyattan kovulmasına tepki gösterdi. Prof. Dr. Serdar Topaloğlu’nu kınayan İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, “KTÜ'de başörtülü olduğu gerekçesi ile staj yapan intern Dr. arkadaşımızı ameliyata almayan Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Topaloğlu'nu kınıyorum. Bilim insanları bilime katkı ile uğraşmalı.” eleştirilerinde bulundu.

ÇAĞDIŞI ZİHNİYETİ ÇÖPE GÖNDERECEĞİZ

Başörtüsüne anayasal güvence sağlamak için çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Başkan Mumcu, hekime yönelik tepkilerini sürdürerek, “Transplantasyon cerrahisi (karaciğer transplantasyonu) için dönemin rektörü tarafından getirilen bu şahıs kaç tane transplantasyon yapmış acaba? Başörtüsü meselesini ortadan kaldırmak için meseleyi anayasal güvenceye alacağız ve bu çağdışı zihniyeti çöpe göndereceğiz.” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER