Onların şovlarına alıştık!

Onların şovlarına alıştık!

Akçaabat Belediyesince düzenlenen ve tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez’in yazıp oynadığı “Korkma” isimli, İstiklâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’u konu alan tiyatronun sonundaki konışmalar tepkiye neden oldu. Sanatçı Yenilmez’in oyunu sahneledikten sonra imalı sözlerle sarf ettiği ve muhalefeti hedef aldığı öne sürülen sözlere CHP’den tepki geldi. İddiaya göre Yenilmez, oyunun sonunda “Birileri ‘her şey çok güzel olacak’ diyor, biz de ‘her şey çok daha güzel olacak’ diyoruz” sözlerini de sarf ederek muhalefeti hedef alan bazı sözler sarf etti. Bunun üzerine CHP İlçe Başkanı Mustafa Bak salonu terk etti.

BU ŞOVLARA ALIŞKINIZ

Yenilmez’in oyun sonunda sarf ettiği sözlerin hemen ardından salondan ayrılmasıyla ilgili Akça TV’nin sorularını yanıtlayan CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, Akçaabat Belediyesine ve Başkan Osman Nuri Ekim’e sert sözlerle yüklendi. Bak “Ak Partili belediyenin, belediye başkanının ve yöneticilerinin kendilerine yakışır alışkın olduğumuz şovlarına tanıklık ettik.” dedi.

BAŞKAN’IN BİLGİSİ VARDI!

Yenilmez’in Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in gözünün önünde yaptığını belirten Bak “Belediye başkanının bilgisi olmadan bu işe girebilir miydi, tabii ki hayır. Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı’ndaki rolüyle o tiyatrocunun yaptığı siyasi gösterinin bir alakası var mıydı? İnsanlar onu mu dinlemeye gitti?” şeklinde tepki gösterdi.

HEDEF İMAMOĞLU

Bak “İmamoğlu’nun seçim sloganı kullanılarak eleştiri yapıldı. Sizce İmamoğlu’na kendi ilçesinde bir eleştiri mi yapıldı?” şeklindeki soruya “Sayın İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasında kullanılan ‘Her şey güzel olacak’ sloganına da atfen bir şeyler söyledi. Belli ki buradan da Ekrem Başkan’a kendi ilçesinde saygısızlık yapılmak istendi. Böyle yorumlamak istemesem de iş buna çıkıyor. Bu mesajın verildiği de açık.” biçiminde yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2023, 00:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eskimeyenler Akçaabat
Eskimeyenler Akçaabat - 1 yıl Önce

Onların şovuna alışma , basını ve ilçeyi ayağa kaldır.
Stkları örgütle, hepsi Belediyeden şikayetçi .
Bunları işle, 6lı masanın diğer ortaklarıyla Belediye önünde açıklama yap. Size insanlar muhalefet etme görevini verdi.
Yan gelip yatmayı değil.

SIRADAKİ HABER