Özgür Özel Akçaköy'de konuştu.

Altılı Masa oturacak, en doğru adayı belirleyecek, kazanacak ve sizi üzmeyecek, kızdırmayacak.

Özgür Özel Akçaköy'de konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Trabzon'un Akçaabat ilçesinde; “Adayın ismini tartışmaya açmak demek; ittifakın içinde nifak olsun, partinin içinde nifak olsun. Altılı Masa oturacak, en doğru adayı belirleyecek, kazanacak ve sizi üzmeyecek, kızdırmayacak, şaşırtmayacak bir adayla çıkacağız” açıklamasını yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün; Trabzon'un Akçaabat İlçesine bağlı Akçaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Özel, CHP Akçaköy Belde Başkanlığı’nda vatandaşlara seslendi. Toplantıya; CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak da katıldı. Özel, burada şunları söyledi:

“Belde belediyeleri kapanmış. Biz Manisa’da da 64 belde belediyemizi kaybettik. 17 ilçede 64 belde belediyesi 2014 seçimlerinde kapatıldı. Buralar mahalle oldu. Belediyenin başkanı köyü buradan yönetiyorken, buralar bir mahalle muhtarlığının etkisine, yetkisine bırakıldı. Sahipsiz kaldı. Çekim merkezi olmaktan uzaklaştı.

SEN DİYORSUN ‘İŞSİZİM’, O DİYOR ‘TOGG’U DURDURAMAZSIN’

Bu tabela bu bina baba evidir. Herkes baba evinde doğar. Kimisi evlenir oradan ayrılır. Kimi iş kurar ayrılır. Gelene niye geldin demeyiz. Baba evinin tek bir tapusu vardır o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Anket yaparlar yüzde 95 'Atatürk’ü seviyorum' çıkıyor. Trabzon’da yapsalar yüzde 99 çıkar. Atatürk’ün ‘eserim’ dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne Trabzon bütün bakanları Atatürk’e laf söyleyemediği için dönüyor partisine söylüyor. 'CHP zihniyeti' diyor, 'tek adam dönemi' diyor; Atatürk’e söylüyor. 'İki ayyaş' diyor, Atatürk’e söylüyor İnönü’ye söylüyor. İsmet Paşa’ya söylüyor, Atatürk’e diyemediğinden. Ama şimdi herkes bilsin ki… Bir kez daha 100. yılın sonunda; ikinci yüzyıl başlarken… Bu memleketin bir kere daha kurtarılmasına, demokrasinin bir kez daha kurtarılmasına, Cumhuriyet Halk Fırkasına bir kez daha ihtiyaç var.

Sen diyorsun, ‘işsizim.’ O diyor ‘TOGG’u durduramazsın.’ Kardeşim elektrikli araba yapmana laf diyen yok. Çok da geç kaldık, yapmakta. TOGG da yap, tünelde yap, yol da yap ama önce gönülleri yap. Sen en lüks yerlerde yaşayacaksın. Örneğin; Almanya, İngiltere, Fransa, Amerika… Bunlar en lüks arabaları yapıyorlar, doğru. Merkel en pahalı Mercedes’i yaptı, 10 tane. İki tanesini bizimkine sattı. Birini Katar’a sattı, birini Birleşik Arap Emirlikleri’ne, birini Suudi Arabistan’a. Kendi Volkswagen minibüsle gezdi. Bizimkinin 13 tane uçağı var. Bir tanesi dünyanın en lüks uçağı. Alman Başbakanı, Fransız Cumhurbaşkanı tarifeli uçakla uçuyor. Sizin Varank diyor ki, 'Güney Amerika’dan dönüyordum Bulgaristan’ın bakanı aktarmalı uçakla gidecekmiş, yani önce Paris’e oradan aktarmayla Bulgaristan’a. Gel seni atayım dedim çocuk gibi sevindi.’ Kardeşim kimin parasıyla

“BİR DÖNEMİ KAPATACAK, BİR DÖNEMİ AÇACAK”

Bu seçimden sonra eğer Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelirse yeni bir dönem başlayacak. Bu dönem bir dönemi kapatacak bir dönemi açacak. Bakan evlatlarının dönemi kapanacak, vatan evlatlarının dönemi açılacak. Bu kadar net.

Bundan sonraki süreçte, hepimize görev düşüyor. Mademki buraya geldiniz, mademki bizi dinliyorsunuz. Eğer ki bu gidişattan memnun değilseniz, o zaman hepimize görev düşüyor. Birincisi oyuna gelmeyeceğiz ve sorunun cevabını dinleyeceğiz. Oyun ne? Aday kim tartışmaları. Aday kim? Adayın ismini tartışmaya açmak demek; ittifakın içinde nifak olsun, partinin içinde nifak olsun. Altılı Masa oturacak, en doğru adayı belirleyecek, kazanacak ve sizi üzmeyecek, kızdırmayacak, şaşırtmayacak bir adayla çıkacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER