PKK'yı savunacaksa HDP'ye gitsin!

PKK'yı savunacaksa HDP'ye gitsin!

CHP’li Akçaabat Belediye Meclis Üyesi Tuncay Demirci, partisinin İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun hadsiz, ihanet dolu açıklamalarına ateş püskürdü. Demirci yaptığı açıklamada Tanrıkulu için “PKK’yı savunacaksa HDP’ye gitsin” dedi.

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin sözde genel başkanı tutuklu sanık Selahattin Demirtaş’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “kimyasal silah kullandığı” iddiasına CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da destek vererek “Sosyal medyada PKK’lilere karşı kimyasal silah kullanıldığına dair görüntüler olduğunu avukatlarım aktardılar.” demişti.

DEMİRCİ: “YETER ARTIK!”

Demirci’nin açıklaması şöyle: “Partimin bir milletvekili çıkıyor, ordumuzun kimyasal silah kullandığını iddia ediyor. Peki, neye dayanıyor? 40 yıldır çoluk-çocuk demeyen, yaşlı demeyen, asker, polis, sivil demeyen her kesimden insanımızı akıl almaz zalimlikle öldüren aşağılık terör örgütü PKK’nın propaganda aracı yayın kuruluşundaki görüntülere… Ben Atatürkçü, laik ve sosyal demokrat olduğum için partimde siyaset yapıyorum diye bu milletvekili ile aynı çatı altında bulunmak zorunda mıyım? 20 yıldır ülkemizi her alanda geriye götüren bir iktidarın zulmünden bu tür söylemler yapan milletvekili yüzünden kurtulamayacaksak hesabını kime soracağız. PKK’yı savunacaksa HDP’ye gitsin. Yeter artık!”

HADSİZ, İHANET DOLU SÖZLER!

Tanrıkulu, hainlere destek veren hadsiz açıklamasında “Sosyal medyada PKK’lilere karşı kimyasal silah kullanıldığına dair görüntüler olduğunu avukatlarım aktardılar. Durumun tespiti için bağımsız, uluslararası bir heyetin bölgeye giderek inceleme yapması gerekir. Bunun koşulları sağlanmalıdır.” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER