Resul Altın karşılık buldu

Resul Altın karşılık buldu

Akçaabat'ta 31 Mart seçimlerinin sürpriz partisi, tüm Türkiye'de olduğu gibi Yeniden Refah Partisi oldu. Seçimlerde etkin rol alamayacağı ve etkisiz kalacağının beklenmesine rağmen birçok ilçede YRP adayları konuşuluyor. Akçaabat'ta da hem partisi hem aday olarak ismi seçim sürecinin başında pek konuşulmayan Başkan Adayı Resul Altın, seçimin arifesinde iddialı aday olarak öne çıktı.

Türkiye genelinde "Ahlâklı Belediyecilik" sloganını kullanan YRP, ekonomi ve kaynak israfı nedeniyle eleştirilen AKP'li adaylara karşı önemli bir rakip oldu. Aynı tabana hitap eden iki parti, birçok il ve ilçede kıyasıya mücadele ediyor. YRP adayları da genel olarak AKP'yi "israf, rant, faiz, ekonomi" başlıklarıyla eleştiriyor.

RESUL ALTIN İLÇEDE SEVİLDİ

Tüm bunlarla birlikte YRP'nin Akçaabat Adayı Resul Altın ilçede oldukça sevildi. Gittiği her yerde sempati ile karşılanan Altın, adından söz ettirirken seçimde de önemli bir oy oranına ulaşacağı tahmin ediliyor.

MAKAM ARAÇLARI GÜNDEMİ DE ETKİLİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in 5 yılda 2 makam aracı almasının gündeme düşmesi ise ilçedeki siyasi süreçte önemli bir etken oldu. Aynı zamanda şirket işçisi bir kişiye de makam aracı tevdi etmesi gündemin farklı bir başlığı hâline geldi. Seçimde bu başlığın da etkili olacağı, bu nedenle "israfı" gündeme getiren YRP'ye oyların kayabileceğine yönelik iddialar konuşuluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan dülber
Hasan dülber - 2 ay Önce

Dürbinar mahallesinde 40 kişi resule oy vereceğiz ak partiliyiz artık yeniden refah osman nuri solcuları işe aldı ona oy yok

Muhalif
Muhalif @Hasan dülber - 2 ay Önce

Solcu diye tanımladığınız kişler kul hakkı mı yiyor, yolsuzluk hırsızlık mı yapıyor, ahlaksız mı tecavüzcü mü nedir? Sırf laf olsun diye konuşmayın. Yarın öbür gün CHP belediyeyi alsa en büyük solcu siz olursunuz. İşiniz gücünüz adam kayırmak, rant sağlamak. Bizden olmayan ölsün!

Barış Sandıkçı
Barış Sandıkçı - 2 ay Önce

Seçimin kazananı belli olmuştur. Ülkede yeniden Rafahin Vakti Geldi.

Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 2 ay Önce

Maalesef, Trabzon'da seçimin kaybedeni MHP olacaktır. Çarşıbaşı'nda tanınmayan, ilçede karşılığı olmayan bir adayla seçime girmiştir. Bu yüzden orada sürpriz çıkma ihtimali var. Şalpazarı'nda Refik Kurukız'ın arkasında ciddi bir destek var gibi görünse de YRP ve İyi Parti adayları sebebiyle sıkıntı yaşayacak ve belki de kaybedecektir. Beşikdüzü, belki MHP için ittifak içerisinde alınma ihtimali en yüksek yer fakat orada da durumlar çok net değil gelen bilgilere göre. MHP il yönetimi Ülkücüleri birleştirmek yerine kendi yerini sağlama alma ve kendi adını duyurma yoluna girdiği için ya bu gündemleri hakim değil yahut umursamıyor. Akçaabat derseniz, maalesef MHP yok sayılmıştır. Hem Meclis Üyesi listesinde hem de "bakarız, ederiz" deyip de bakmayan Belediye Başkanı nezdinde. İttifak görünen o ki Akçaabat'ta dağılmıştır. Ülkücü Hareket kendi göbeğini kendisinin keseceği yarınlara doğru gidiyor yine.

Muhalif
Muhalif - 2 ay Önce

Genel Başkanı Trabzon'da herhangi bir belediye başkanlığı için seçime girse de Trabzon'da ne kadar karşılığı var görsek.

SIRADAKİ HABER