Bülbül : Böyle bir kutsal görevi üstlenmek gurur ve onur vericidir.

Vakfıkebir Belediyesinin MHP’li Meclis Üyesi Şenol Bülbül’ün Belediye Başkanlığına vekalet etti.

Bülbül : Böyle bir kutsal görevi üstlenmek gurur ve onur vericidir.

Vakfıkebir Belediyesinin MHP’li Meclis Üyesi Şenol Bülbül’ün Belediye Başkanlığına vekalet etmesi dolayısı ile MHP İlçe yönetimi ve MHP Milletvekili Aday Adayları Bülbül’ü makam odasında ziyaret ederek tebrik ettiler. Yıllar önce MHP’li bir meclis üyesinin vekalet ettiği Belediye Başkanlığına uzun bir aradan sonra AK Partili Belediye Başkanı Muhammet Balta’nın yerine Cumhur ittifakının ortaklarından biri olan MHP meclis üyesinin vekalet etmesi ortaklığın uyum içerisinde devam ettiğinin göstergesi olarak değerlendiriliyor.

“BÖYLE BİR KUTSAL GÖREVİ ÜSTLENMEK GURUR VE ONUR VERİCİDİR”

MHP Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Şenol Bülbül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi. MHP Trabzon Milletvekili Aday Adayları Sayın Murat Aksoy ve Sayın Ömer Faruk Cora’ya çıktıkları bu kutsal yolda başarılar diliyorum. Haklarında hayırlısı ve en güzeli olsun. MHP İlçe Başkanımız Orhan Burhan Baltürk ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma da çalışmalarında başarılar diliyorum.  Bülbül, Yıllar önce değerli ülkücü ağabeylerimiz MHP meclis üyesi olarak belediye başkanlığına vekâlet etmişler. Uzun bir aradan sonra ilk defa Sayın Belediye Başkanımız Muhammet Balta Bey’in takdir ve vekâletiyle MHP’li bir meclis üyesi olarak Vakfıkebir Belediye Başkan Vekili olarak görev almış bulunuyorum. Tarihi geçmişi ve coğrafi konumu ile büyük bir geçmişe sahip Vakfıkebir ilçemizde böyle bir kutsal görevi üstlenmek gurur ve onur vericidir. Bizleri bu görevlere layık gören MHP İlçe Başkanımıza, Belediye Başkanımıza ve değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bu görev aslında bizler için çok önemli. Çünkü Cumhur ittifakı olarak birlik ve beraberliğimizin devam ettiğinin bir göstergesidir. Aynı şevk ve heyecanla çalışmalarımızı sürdürerek Cumhur ittifakının zaferi ile bu genel seçimleri noktalayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin izinde hedeflerimize emin adımlarla ilerlenmeye devam edeceğiz. Bundan hiçbir kimsenin kuşkusu olmasın dedi.   Bülbül, Vakfıkebir İlçemizin geçmişinde Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliği görevlerinde bulunarak vefat eden bütün büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olanlara da sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum. Vakfıkebir ilçemiz için yaptıkları hizmetlerden dolayı Cenabı Allah onlardan razı olsun dedi.”

"Vakfıkebir, Trabzon iline bağlı bir ilçedir ve tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. İlçenin tarihinde Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Trabzon İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok uygarlık ve devletin izleri görülmektedir.

Antik dönemde Vakfıkebir'in adı, "Ceraş" olarak geçmektedir. Bizans döneminde ise "Zygana" adı kullanılmıştır. İlçenin adı, Osmanlı döneminde "Vakfıkebir" olarak değiştirilmiştir.

Osmanlı döneminde Vakfıkebir, Trabzon Vilayeti'ne bağlı bir kaza merkeziydi. 1876 yılında yapılan nüfus sayımında, ilçenin nüfusu 7.383 kişi olarak kaydedilmiştir.

Cumhuriyet döneminde Vakfıkebir, ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe, 1927 yılında Giresun iline bağlanmış, 1933 yılında ise Trabzon iline dahil edilmiştir.

Vakfıkebir, tarihi boyunca özellikle balıkçılık ve tarım faaliyetleriyle tanınmıştır. İlçe, Karadeniz'in doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla da turizm açısından önemli bir potansiyele sahiptir.

Günümüzde Vakfıkebir, Trabzon'un önemli ilçelerinden biridir ve sanayi, turizm, tarım, hayvancılık, balıkçılık gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir."

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2023, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER