Akçaabatlılar Vakfı depremzedelerin emrinde

Akçaabatlılar Vakfı depremzedeler için adeta bir seferberlik ilan etti.

Akçaabatlılar Vakfı  depremzedelerin emrinde

Depremin olduğu ilk gün Akçaabat’tan giden ilk nakdi yardımı 10 bin lirayı Kızılay aracılığıyla bölgeye yollayarak yapan Vakıf, geçen sürede neredeyse her gün bir başka yardımı değişik vasıtalarla deprem bölgesine iletti ve iletmeye de devam ediyor.

İlk etapta tedarik ettiği 750 battaniye ve 47 kışlık botu deprem bölgesine ileten, bu yardımların hemen akabinde 4 jeneratör ve 600 borusuyla birlikte132 sobayı da depremzedelerin emrine sunan Akçaabatlılar Vakfı, vakıf merkezini de adeta bir Kan Bankası’na çevirerek Akçaabatlıların sıcak ve sıhhi ortamda kan bağışında bulunmalarını sağladı.

Elbistan Devlet Hastanesi’nin sağlık malzemesi ihtiyacının bir bölümünü Dr. Serkan Ayrılmış’la birlikte yerine ulaştıran, depremzede bir vatandaşa bebeği için ihtiyaç duyduğu bir buhar makinesini teslim eden Vakıf yöneticileri, ayaklarından sakatlanan bir depremzedeye de tekerlekli sandalye temin etti.

Adıyaman’a bin 300 depremzedeye ulaştırılmak üzere hijyen malzemesi temin eden, Malatya’daki depremzedelere iletilecek yardımları taşıyacak araçları ve yakıt paralarını karşılayan Akçaabatlılar Vakfı, Akçaabat’ta ikamet etmeye başlayan depremzedeleri de ihmal etmedi.

Akçaabat’a gelen depremzedelerin giyecek ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayan, küçük depremzedelere bot ve oyuncak yardımı yapan Vakıf, Çelenk Konfeksiyon’un sahibi Abdullah Çelenk’in merhum babası Selahattin Çelenk adına yaptığı mobilya bağışını da depremzede bir aileye iletti.

İlçemize yerleşen depremzede ailelerin evlerine yakacaktan televizyona, yataktan yiyecek malzemelerine kadar ihtiyaç duyulan her türlü yardımı yapan Vakıf, 29 Nisan 2001 yılında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve takımımızın 1-0’lık galibiyeti ile sonuçlanan maçta Sergen Yalçın’ın giydiği tüm futbolcular tarafından imzalanan formayı da 100 bin liralık açılış fiyatı ile açık artırmaya çıkardı. 16 Mart’ta sonuçlanacak artırmanın geliri depremzedeler için harcanacak.

Vakıf Başkanı Yaşar Erbaşaran, gerçekleştirdikleri yardımların artarak süreceğini ifade ederek katkı sağlayan Akçaabatlılar’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER