Dalçıklar hayal oldu. Tek yön gerçekleşti

Uzun zamandan beri beklenen tek yön uygulamaları nihayet hayata geçirildi.

Dalçıklar hayal oldu. Tek yön gerçekleşti

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)  ilçe merkezinin trafik akışını yeniden düzenleyen kararı hayata geçirdi.

İlçedeki trafiğin yeniden düzenlendiği karara göre, Orta Cadde'nin tamamı trafiğe kapatılırken, İstiklal Caddesi'nin Şehitler Parkı ile Çınarlı Sokak arasında kalan bölümü ise araç trafiğinden arındırıldı.

Uzun zamandan beri beklenen tek yön uygulamaları nihayet hayata geçirildi. Özellikle yaz aylarında ilçeyede artan araç sayısı ve plansız yollar nedeniyle Akçaabat köfte yerine arapsaçına dönene trafiği ile gündeme geliyor.
İç yollarda bir nebze olsun rahatlama sağlayacak olan yeni düzenleme hayata geçirildi. Sahil yolu ile ilgili bir çalışma yapılmadı. Sözü verilen dalçıklar hayal oldu.

TEK YÖN UYGULAMASINA GEÇİLDİ

İnönü Caddesi doğu-batı yönünde tek yönlü trafik uygulamasına dahil edilirken, İnönü Caddesi'ne bağlantılı dikey sokaklarda da tek yön uygulamasına gidildi. Buna göre; Çınarlı Sokak, Kasap Sokak, Tekel Sokak, Begonya Sokak ve Akasya Sokak sadece yukarı yönde, Tütüncü Sokak, Ceylan Sokak, Aşiyan Sokak ve Ardıç Sokak ise sadece aşağı yönde araç trafiği olacak şekilde düzenlendi.
İnönü Caddesi’nin paralelinde kalan Yunus Emre Sokak ve bağlantılı Helim Topal Sokak'ta da tek yön uygulaması batıdan doğuya doğru olacak.

Çift yönlü trafiğe Şehitler Parkı'na kadar açık olacak Milli Güvenlik Caddesi'nden aşağıya doğru hareket eden araçlar, Mezarlık Camii önünden Yunus Emre Sokak'a yönlendirilecek. Harmancık Sokak ise, yine çift yönlü trafiğe açık olacak. Harmancık Sokak ile Yunus Emre Sokak arasındaki sokaklardan Selvi Sokak’ta aşağı doğru, Serin Sokak'ta da yukarı doğru tek yön uygulaması olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dost
Dost - 1 yıl Önce

Karşımızda bulunan Osman Başkan çekingen memur gibi görev yapmaya çalışıyor . Ama ilçeyi o yön(e)temiyor. Bir kaç yalaka haricinde kimseyi görmüyor ve dinlemiyor. Yüz ifadelerinde "nereden geldim buraya" der gibi umarım o bu kalıbı kırar ve gerçek dostlarının kıymetini bilir. Yoksa Erken emekliye ayrılacak . EYT ile de değil.

SIRADAKİ HABER