Zorluoğlu, ihmali kabul etti, ancak kimseyi açığa almadı.

Başkan Zorluoğlu, 5 kişinin öldüğü feci kazada ihmali kabul etti, ancak kimseyi açığa almadı.

Zorluoğlu, ihmali kabul etti, ancak kimseyi açığa almadı.

İHMAL VE KUSURU KABUL ETTİ

  Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçtiğimiz hafta Akçaabat Dörtyol’da yaşanan ve 5 kişinin öldüğü 38 kişinin de yaralandığı feci kazayla ilgili dün yeniden baş sağlığı diledi. Zorluoğlu, “Her kazada mutlaka ihmal vardır” ifadesini kullanarak ihmal veya kusuru kabul etti. Ancak buna rağmen hiçbir görevliyi açığa almadan iki müfettiş görevlendirdiğini söyledi.

ESKİ OTOBÜSLER MESELESİ

Büyükşehirin  mevcut otobüs filosunda 21 yaş üstünde 15 otobüs olduğu Büyükşehirin 2022 yılı faaliyet raporuna yansırken ve Büyükşehirin yürümeyen otobüslerinin videoları elden ele dolaşırken Başkan Zorluoğlu “4 yılda 52 otobüsü filodan ayırdık” dedi. Ancak filodan ayrılan eski otobüsler içinde yukarıda bahse konu 15 otobüsün olup olmadığı konusu öğrenilemedi. 

MÜFETTİŞ OLAYI ÖRTER Mİ?

Yalıncak'ta  Büyükşehirin yaptığı plajda geçtiğimiz temmuz ayında yaşanan ölümlü kazada elektrik direğini tutan 20 yaşındaki gencin ölümü sonrasında da Başkan Zorluoğlu, müfettiş görevlendirmişti! Aradan geçen 10 aylık sürede hiç bir sonuç çıkmadı. Yalıncak ölümünün üstü örtülürken Başkan Zorluoğlu’nun, savcılıktan Büyükşehire gönderilen ‘sorumluların isimlerini bildir’ yazısına da cevap vermediği öğrenildi. Cumhuriyet Savcılığı iddianameyi hazırlayabilmek için altı aydır Büyükşehirden cevap bekliyor.

YİNE KİMSEYİ AÇIĞA ALMADI

 Başkan Zorluoğlu’nun, “Adli soruşturma başlatıldı. Ek olarak iki müfettiş arkadaşımızı idari soruşturma yapmaları için görevlendirdik” ifadelerine rağmen hiçbir görevlinin görevinden alınamaması soruşturmanın selameti için kaygıları büyütüyor. Başkan Zorluoğlu’nun, soruşturmanın selameti için ilgili birim amirlerini açığa alarak soruşturma yürütmesi gerekirken, takındığı yol haritası olayın örtbas edilebileceği düşüncesini güçlendiriyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2023, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER