Erol Gedikli : Emniyeti bir konteynerın içine koydular ve halen daha bir emniyet binası yapamadılar !

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Erol Gedikli, iktidar partisi tarafından adliye ile emniyet binalarının ilçeye kazandırılamamasına, “Akçaabat, Trabzon siyasetinde yerini alamadı.” diyerek tepki gösterdi.

Erol Gedikli : Emniyeti bir konteynerın içine koydular ve halen daha bir emniyet binası yapamadılar !

2019 yılında İlçenin Kavaklı Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve yıllardır yarı açık cezaevi olarak kullanılan binanın yıkılarak yerine ise Akçaabat Adliyesi yapılacağı açıklanmış ancak geçen süre zarfında hiçbir somut adım atılmamıştı.
 

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Erol Gedikli, iktidar partisi tarafından adliye ile emniyet binalarının ilçeye kazandırılamamasına tepki gösterdi. Gedikli, “İlçemizde 4 tane ihalesi iptal olan bir Adliye binamız var. Eski cezaevinin yerinde yapılması planlanan. Ancak orayı da unutmuşlar galiba. Bu hafta baksınlar da yetiştirmeye çalışsınlar. Temel atma törenlerini yaparsalar seviniriz. Kendilerine teşekkür ederiz o zamanda. Çünkü bunlar belli bir zamandan beri bekleyen Akçaabat’ın kanayan yaralarıdır. Akçaabat’a hiç yakışmıyor. Bugün Şalpazarı Vakfıkebir, Tonya’ya gittiğin zaman hükümetin adliye binasıyla beraber emniyet binası bize 5 çeker maalesef.” şeklinde konuştu. 

 Emniyet binasına da değinen Gedikli, “Seçime 1 hafta kala 2 tane projeye temek atmasını unutmuşlar galiba. Bir tanesi de emniyet binası. Trabzon’un Akçaabat ilçesine hiç yakışmayan görüntüde emniyeti bir konteynerın içine koydular ve halen daha bir emniyet binası yapamadılar.” dedi.

Gedikli, ilçe için yapılamayan projelerle Akçaabat’ın Trabzon siyasetinde hep geri kaldığını ya da yer alamadığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2023, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER