Başkan Kuvvetli'den Ak Parti'ye HDP çıkışı

Başkan Kuvvetli, AK Parti’nin HDP ziyaretini ve MHP liderinin desteğini değerlendirdi

Başkan Kuvvetli'den Ak Parti'ye HDP çıkışı

 İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti heyetinin başörtüsü ve aile konusunda HDP’yi ziyaret etmesini ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de bu ziyarete destek vermesini değerlendirdi. Kuvvetli, “iktidarda kalabilmek için her türlü olayın onlar için meşru olabileceğini gösteriyorlar.” dedi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, AK Parti heyetinin başörtüsü ve aile konusunda HDP’yi ziyaret etmesini ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin de bu ziyarete yönelik destek açıklamasında bulunmasını yorumladı. Başkan Kuvvetli, “Parti olarak HDP’ye bakışımız parti kurulduğu günden bu yana nettir. HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır. Yanı başıdır. Bizim bunun dışında hiçbir düşüncemiz olmaz. Elbette parlamentoda siyasi bir hareket olarak görevini ifa ediyor ama talimatı Kandil’den alan bir siyasi partiyi biz meşru görmeyiz. AK Parti’nin HDP’yi ziyareti ise ilk defa yaptıkları bir şey değil. Sıkıştıklarında birbirlerine destek olabilecek bu tür görüşmeleri yapabiliyorlar.  MHP’nin bakışına gelince MHP’nin her zaman farklı düşünceleri var. O da bizim gibi düşünüyordu. MHP’nin lideri ‘HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır.’ diyordu. Ancak AK Parti’nin HDP’yi ziyaretini meşru kılmış. Doğru bir karar olarak değerlendirmiş. Bu onların takdiridir.” açıklamasında bulundu. 

HDP İLE KİMİN İTTİFAK YAPABİLECEĞİNİ AK PARTİ GÖSTERDİ

İktidarı sürdürme kaygısıyla adımlar atıldığına işaret eden Başkan Kuvvetli, “Milletin gözü önünde her şey cereyan ediyor. Kimin kiminle beraber olduğunu milletimiz açık seçik görüyor. 31 Mart seçimlerinin akabinde, tekrarlanan İstanbul büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde bebek katili Apo’nun mektubu okutuldu. Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın televizyonlara çıkması, Apo’nun mektubunun okutulması esasında iktidarda kalabilmek için her türlü olayın onlar için meşru olabileceğini gösteriyorlar. Doğru bulmuyoruz ancak milletin gözü önünde HDP ile kimin ittifak yapabileceğini AK Parti gösterdi. Biz bunu doğru bulmadığımızı, HDP’nin bizim için nerede durduğunu her defasında söyledik. Takdir kamuoyunun, milletimizin.”  değerlendirmelerinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2022, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER