Cumhur'a Bağımsız engeli

Cumhur ittifakı, Trabzon'da yerel seçimlerde iddialı olduğunu belirtse de, Tonya ve Çarşıbaşı ilçelerindeki son anketler beklenmedik bir durum ortaya çıkardı.

Cumhur'a Bağımsız engeli

İki ilçede de daha önce Cumhur ittifakına oy veren seçmenlerin yüzde 70’i bağımsız adaylara oy vereceklerini ifade ederken, Çarşıbaşı adayı Zekeriya Karaçengel ile Tonya adayı Veysel Kurt’un en yakın rakiplerinden 10-15 puan önde oldukları söyleniyor.

Akçaabat ,Beşikdüzü,Vakfıkebir,Sürmene ve Araklı ilçelerinde oy kaybı yaşanırken, Yomra'da Cumhur ittifakı gücünü sahada hissettirse de algıyı değiştiremediği bilgiler arasında. Seçimlere bir hafta kala, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun, riskli ilçelerde mitingler düzenleyerek havayı değiştirmeye çalışacağı kulislerde konuşuluyor. Ayrıca, önceki dönemde görev yapmış bakanlar ve milletvekilleri de Ortahisar başta olmak üzere önemli ilçelere odaklanacak ve gövde gösterisi yapacakları ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2024, 06:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 2 ay Önce

Aynı durum büyük ihtimal Vakfıkebir için de geçerli.

Musaoglu
Musaoglu - 2 ay Önce

Eski vekiller iyi olsa idi yeniden aday yapılırdı onların bana göre karşılığı hiç yok bu yerel seçim millet adaya göre oy veriyor, örneği Ahmet Metin Genç hiç tartışmasız rekor oyla seçilir diyor millet... herkes kendini çek etsin.. yok bakan yok vekil milletin umrumda değil.. hadi hayırlısı diyelim

SIRADAKİ HABER