Bir makam aracı daha!

Bir makam aracı daha!

Göreve gelişinin hemen ardından aldırdığı ilk kararların başında makam aracı olan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ilk görev süresini tamamlamadan yeniden bir makam arabası sahibi daha oldu. Yeni aracın seçim arifesinde olduğu için gizlenmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Bir iddiaya göre alınan araç Akçaabat'a getirildi ancak bir yerde gizli tutuluyor.

ARABANIN 5 YILI DOLMADI!

Halkın ekonomik sıkıntı altında belinin büküldüğü, vergi oranlarının artırılmasının konuşulduğu ortamda henüz 5 yılını doldurmayan makam aracının yerine yenisinin eklenmesini ise Ekim ve ekibinin nasıl açıklayacağı bilinmiyor. Geçtiğimiz dönem Başkan Şefik Türkmen'den görevi devralan Ekim, belde belediyelerinden de gelen araçlarla birlikte 2 makam aracına sahipken yeni araç için belediyeden karar aldırmıştı. İlginç bir şekilde mecliste üyesi bulunan tüm partiler de makam aracı için elini kaldırmıştı.

SÖZDE SAVUNMA ÇABASI!

Başkanlığının ilk aylarında makam aracı kararı aldıran Ekim ve çevresinin alınan araçla ilgili "Belediyenin bütçesinin harcanmadığı, Vakıfbank Genel Müdürlüğünden alındığı" yönündeki bilgiyi ileri sürdüğü biliniyordu. Makam aracının yeniden Vakıfbank Genel Müdürlüğünden temin edilmiş olmasıyla da benzer gerekçelerin kamuoyunda seslendirileceği ihtimalini akıllara getirdi. Ancak kamu bankasının imkânlarının, kamu yararına değil de Ekim'in şahsi makam aracına dönüşecek olmasındaki ayrıntı ise akıllarda soru işaretlerine sebep olacak cinsten.

ARAÇ GÜNDEMİ BİTMİYOR!

27 Şubat 2024 tarihinde Akça TV'de yayımlanan "Makamsever İkili" başlıklı haberde "Akçaabat Belediyesinin Osman Nuri Ekim dönemindeki ilk gündemle son gündemi makam aracı oldu." ifadeleri, Ekim'in imtiyazla Belediye şirketine işçi olarak aldırdığı Serkan Özdemir'in makam aracını kast ederken bir "makam aracı bombasının daha" gündeme düşeceği bilinmiyordu. Yeni gelişmeler son gündemi aynı başlıkta yeniden tayin etti.

ŞİRKET İŞÇİSİNE DE MAKAM ARACI!

Kısa bir süre önce de Belediyeye bağlı şirkette Osman Nuri Ekim'in "arkadaşlık kontenjanından" işçi olarak alınan Serkan Özdemir'e makam aracı hususu da gündem olmuştu. Belediye başkan yardımcısı iken milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa eden Özdemir, "Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olduğunu düşünerek" yeniden belediyede yer almak için Ekim tarafından şirkete işçi olarak alındı. İşçi olmasına rağmen oda ve makam arabası kullanan Özdemir, kamuoyunda ciddi tepkilerin odağı oldu. İlçede eleştirilerin isimlerine başına geldi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2024, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan altuntaş
Serkan altuntaş - 2 ay Önce

Şaka bu…!
Hiç kimse bu kadar aptallık yapmaz..!

Bahadır Bilge
Bahadır Bilge - 2 ay Önce

İtibardan tasarruf olmaz neticede

yiyin
yiyin - 2 ay Önce

Hey gidi Reisimizin siyasi sermeyesini kimler yiyor .

SIRADAKİ HABER