Demirci'den Osman Nuri Ekim' e sert salvolar

CHP Akçaabat Belediye Meclis üyesi Tuncay Demirci eleştirilerine hız kesmeden devam ediyor.

Demirci'den Osman Nuri Ekim' e sert salvolar

CHP Akçaabat Belediye Meclis üyesi Tuncay Demirci eleştirilerine hız kesmeden devam ediyor. Son aylarda Akçaabat Belediye yönetimine sert eleştiriler yönelten demirci bugün yaptığı açıklamarda vahim iddialar dile getirdi. 

İşte Demirci'nin iddiaları ,
"Afişlerini bastığınız, gazetelere manşet ettiğiniz “Akçaabat-Yıldızlı kesintisiz yürüyüş yolunu” nereden geçireceksiniz?

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, imar kanunun uygula yönetmenliğini bir kenara bırakalım, Kıyı Kenar kanununun değiştiğini varsayalım, imar planını değiştiğini düşünelim kamu yarını gözetmek nerede?

Akçaabat Mersin mahallesindeki inşaatının ihlalini mecliste anlattım, adamlar kendilerini kamu kurumu yerine koymuş “dolgu imar planı” yaptırmışlar ilgilenmediniz, akçakalede kumsala beton dökerek düğün salonuna dönüştürmüş, düğün yapıp kamu malından şahsi menfaat elde ediyorlar dedim umursamadınız, yine akçakalede otel işleten şahıs kumsala şezlongları dizerek vatandaşların faydalanmasını engelliyorlar dedim bir kulağınızdan girdi bir diğerinizden çıktı,

Zeytinlikte adam kumsala bina yapmış plaja gelen vatandaşlara kahvaltı, içecek ve diğer ihtiyaç malzemelerini satıyor dedik, yazdık çizdik umursamadınız.

Salacık Mahallesinde adamlar tahkikatın üzerine duvar yaparak restaurantına kattı kendi menfaati için kullanıyor arkadaşlar ilgileniyor, gereken yapılacak diyeli bir yoldan uzun bir süre geçti değişen bir şey olmadı,

Darıca mahallesinde kumsala işletme yapılmış içişleri bakanına kırmızı çizgimizdir diyen akçaabat şöförler Odası Başkanını görmezden geliyorsunuz. Şimdi de yukarıda görseli olan bu alan…

Her birinin ortak özelliği kamuya ait bir alanda kendilerine şahsi menfaat sağlamalarıdır.

Ortahisar belediyesi meclis üyesi arkadaşıma gelen bu fotoğraf ve videolar kamuya ait kumsalın bir şahsa kullandırıldığını gösteriyor. Bu hem hukuken, hem vicdanen ve hemde ahlaken suçtur sayın başkan. Buna hakkınızda yok yetkiniz de. Kamu görevlileri yetkilerini ve meşruiyetlerini kanunlardan alırlar.

Şunu sakın unutmayın! Vicdanlarda yer bulmayan hiç bir iş, yapana hayır getirmez"

Tuncay Demirci'nin iddialarına Osman Nuri Ekim veya Ak Parti tarafından verilecek cevaplar merak konusu .

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER