Ekrem İmamoğlu’na Trabzon’dan destek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması sürüyor.

Ekrem İmamoğlu’na Trabzon’dan destek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Akçaabatlı hemşerimiz, Ekrem İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması sürüyor.

Savcı üçüncü duruşmada da siyasi yasak ve hapis istedi. Son savunmalar için duruşmaya 16.00’a kadar ara verildi.

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “16 milyon İstanbullunun evi Saraçhane'dir. İstanbul ve Türkiye, iradesine daha önce nasıl sahip çıktıysa bugün de çıkacaktır. Karar ne olursa olsun, kâh sevincimizi kâh irademizi göstermek adına herkesi saat 16.00'da Saraçhane'ye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

TRABZON’DAN DESTEK

Dava için İstanbul’da bulunan CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman.Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak Kartal Belediye Meclis üyesi İlker Bakioğlu ve partililer Ekrem İmamoğlu’nun çağrısına destek veriyor.

Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda “Ekrem İmamoğlu Başkanımızın ve İstanbul’un iradesinin yargılandığı dava için İstanbul Anadolu Adliyesindeydik. 16.00’da hep birlikte Saraçhane’de olacağız.” İfadelerine yer verdi.

Ekrem İmamoğlu’na Trabzon’dan destek!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER