Yavuz Aydın geri adım attı

İyi Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın tepki çeken Kılıçdaroğlu paylaşımı ile ilgili geri adım attı.

Yavuz Aydın geri adım attı

 Yavuz Aydın , 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu siyasi jübilesini Sayın Meral Akşener’ özür dileyerek yapmalıdır…” paylaşımında bulunarak büyük tepki çekmişti. 

Aydın’ın paylaşımına seçmenler de büyük tepki gösterirken, milletvekili Aydın’dan yeni bir paylaşım geldi. Aydın paylaşımında, “13.Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması için gönülden verdiğimiz samimi mücadeleye, CHP’li dostlarımız, Trabzonlu hemşehrilerimiz ve yüce Türk milleti şahittir. Türkiye’yi karanlığa taşıyan bu sisteme karşı mücadelemiz, daha da büyük kararlılıkla devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

 

Bilgi Notu : 

İyi Parti, Türkiye'de 2017 yılında kurulan bir siyasi partidir. Kurucusu ve lideri Meral Akşener'dir. İyi Parti, 2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimlere katılmıştır. Partinin politikaları arasında demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı, ekonomik kalkınma, eğitim, sağlık, tarım gibi konular bulunmaktadır.

İyi Parti'nin kuruluş amacı, Türkiye'deki siyasi kutuplaşmayı azaltmak, demokratik standartları yükseltmek ve halkın taleplerine daha iyi yanıt verecek bir siyasi alternatif oluşturmaktır. Parti, merkez sağ ve milliyetçi bir çizgide yer alırken, geniş bir seçmen tabanını temsil etmeyi hedeflemektedir.

İyi Parti'nin politikaları arasında Türkiye'nin AB üyeliğine olan desteği, yargı bağımsızlığına vurgu yapması, ekonomik kalkınmayı teşvik edecek politikaları benimsemesi ve terörle mücadelede kararlı bir duruş sergilemesi önemli noktalardır. Parti, aynı zamanda çevre duyarlılığına da önem veren politikaları desteklemektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER