Keskin’den Rektör’e ziyaret

AK Parti Trabzon Kurucu İl Başkanı Av. İbrahim Keskin, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’yu ziyaret etti.

Keskin’den Rektör’e ziyaret

Sırasıyla Akçaköy Lisesi, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yavuz Metal, Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon Kurucu İl Başkanlığı ve Avrasya Üniversitesi gibi kurumların ve kuruluşların kurucusu olarak aktif görev almış bulunan Av. İbrahim Keskin, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Akçaabat’ta tüm sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütlerinin temsilcilerini ziyaret eden Av. Keskin, merkezi Söğütlü’deki Eğitim Fakültesinde bulunan Trabzon Üniversitesini de unutmadı. Rektör Prof. Dr. Aşıkkutlu’yu ziyaret eden Keskin, burada Trabzon Üniversitesinin öneminden söz etti. İstanbul ve Ankara dışında ilk üniversitenin Trabzon’da kurulduğunu hatırlatan Keskin, Avrasya Üniversitesi kuruluşu sırasında YÖK üyelerine de bunu hatırlattığını kaydetti. Ankara’nın doğusunda ilk özel üniversitenin de Trabzon’da kurulması gerektiğini savunduklarını belirtti.

Bugün gelinen noktada üç üniversiteyle birlikte Trabzon’un bir “üniversite şehri” hüviyetini kazandığının altını çizen Keskin “Bu süreci bugünlere taşıyan herkesten Allah razı olsun. Bilhassa AK Partinin açtığı ufukla Türkiye birçok konuda olduğu gibi üniversitelerde de ileri bir noktaya adım atmıştır.” ifadelerine yer verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER