Emir Asaf'a umut ol !

SMA Tip 2 hastası Emir Asaf için valilik onaylı yardım kampanyası başlatıldı.

Emir Asaf'a umut ol !

Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası Emir Asaf (3) için valilik onaylı yardım kampanyası başlatıldı.

Belden aşağısı tutmayan ve vücut fonksiyonlarını kaybetme tehlikesi yaşayan Emir Asaf'ın yurt dışında tedavi görebilmesi için 35 milyon TL gerekiyor. Emir Asaf’ın tedavisi için Trabzon seferber olurken, Akçabaat'ta Emir Asaf yararına kermes yapıldı.

Akçaabat ilçesinde yaşayan, 2 çocuk sahibi Zeynep ve Ercan Akyüz çifti, büyük çocukları Emir Asaf'ın 7 aylıkken emeklemekte zorlandığını fark edip, hastaneye başvurdu.

Hastalık belirtisi göstermeyen Emir Asaf'ın teşhis süreci, Covid-19 pandemisinde hastane servislerinin kapanması nedeniyle gecikti. Henüz 2 yaşındayken yapılan hastane kontrollerinde SMA Tip 2 teşhisi konulan Emir Asaf için Trabzon Valiliği'nin izniyle yardım kampanyası başlatıldı. Emir'in yurt dışında ilaç tedavisi görebilmesi için 35 milyon TL gerektiğini söyleyen aile, hayırseverlerin desteğiyle evlatlarının sağlığına kavuşacağı günü ümitle beklediklerini belirtti.

Emir Asaf'a SMA teşhisinin 2 yaşında konduğunu ve oğullarının tedaviye başlaması için kilo almaması gerektiğini belirten Akyüz, "Teşhisin konulması pandemi nedeniyle gecikti. Emir Asaf’a tedavi olabilmesi için 21 kilo sınırı koydular. Şu an 17 kiloda. Emir Asaf'ın şu an trakesi yok, solunum desteği almadan nefes alabiliyor ama belden aşağısı tutmuyor. İlerleyen günlerde tedavi olmazsa diğer fonksiyonlarını da kaybedebilir. Şu an oturabiliyor ama oturamayabilir, nefes alamayabilir. Tedavi Dubai'de yapılıyor ve 35 milyon TL'yi aşkın para gerekiyor. Normal vatandaşların karşılayamayacağı bir para ve bu nedenle valilik onayıyla kampanya başlattık" diye konuştu.

“Emir Asaf’a destek olmak isteyen hayırseverler şu İban numarasına derdekte bulunabilir, TR52 0001 0090 1039 3900 0050 01-Alıcı:EMİR ASAF AKYÜZ” 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2023, 01:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER