Türedi'den anlamlı destek.

Trabzon’un sevilen bürokrat ve akademisyenlerinden Prof. Dr. Süleyman Türedi, MHP Milletvekili Aday Adaylığı için saha çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Türedi'den anlamlı destek.

Ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerde vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Türedi, dün hayli anlamlı bir iftar organizasyonu katılımıyla günü bitirdi.

SMA HASTASI, TRABZONLU EMİR ASAF İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Trabzon Akçaabat ilçesinde yaşayan, SMA Tip 2 hastası Emir Asaf Akyüz’ün tedavi masraflarına destek olmak için düzenlenen iftar programına katılan Türedi, kampanya için bir araya gelen belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve iş dünyasıyla yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Programda, SMA hastaları için taşıdığı hassasiyeti dile getiren genç profesör sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

“Akşam SMA hastası evladımız Emir Asaf Akyüz için düzenlenen kampanyaya destek olmak üzere tertip edilen iftar yemeğine katıldık. Organizasyonda ve destek kampanyasında büyük emeği olan Sayın Sinem Babucci Öztürk ve tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm halkımızı kampanyaya destek olmaya ve evladımızın sağlığına kavuşmasına yardım etmeye davet ediyorum.”

SMA Hastalığı nedir ? 

"SMA" kısaltması, "Spinal Müsküler Atrofi" anlamına gelir. SMA, sinir hücrelerini kontrol eden proteinin eksikliği nedeniyle motor nöronların ölümüne neden olan genetik bir bozukluktur. Bu bozukluk, kasların güçsüzleşmesine, hareket kabiliyetinin kaybına ve solunum problemlerine yol açabilir.

SMA, farklı tiplerde görülebilir ve semptomlar genellikle yaşa bağlı olarak değişebilir. En yaygın ve ciddi formu olan Tip 1, bebeklerde genellikle 6 aydan önce belirtiler gösterir ve bebeklerin ölümüne neden olabilen solunum problemlerine neden olabilir. Daha hafif formu olan Tip 2, bebeklik veya çocukluk çağında ortaya çıkabilir ve çocukların yürüme ve diğer hareketleri yapmalarını engelleyebilir. Daha nadir olan Tip 3 ve Tip 4, genellikle ergenlik veya erken yetişkinlik döneminde ortaya çıkar ve daha hafif semptomlara neden olabilir.

SMA henüz tamamen tedavi edilemez, ancak yeni tedavilerin geliştirilmesiyle semptomların ilerlemesini yavaşlatmak veya hafifletmek mümkün olabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2023, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER