Yerel Seçim için sessiz ve hırslı yarış

2024 Yılı Mahalli İdareler Seçimleri için seçim takvimi belirlenirken, Akçaabat'ta Belediye Başkanlığı için yarış start aldı. Son kulis haberlerini sizler için derledik .

Yerel Seçim için sessiz ve hırslı yarış

2024 Yılı Mahalli İdareler Seçimleri için seçim takvimi belirlenirken, Akçaabat'ta belediye başkanlığı için yarış start aldı. Son kulis haberlerini sizler için derledik .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Trabzon milletvekilleri ile bir araya gelerek Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayını belirlemek üzere planlandığı iddia edildi. Ak Parti'nin bir hafta içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarını açıklaması bekleniyor. İlçelerin adaylarının ise 15 Ocak 2024 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

CHP'de Osman Kalyoncu'nun adı ön plana çıkıyor. Başarılı bir bürokrat olan Kalyoncu son olarak İBB'de görev yapmıştı. Ekrem İmamoğlu'nun desteğini aldığı iddia ediliyor.

İyi Parti kanadında henüz resmi başvuru yapılmadı. İyi Parti'de İlçe Başkanı Erol Gedikli'ye partilileri "aday ol" baskısı yapıyor. 

Ak Parti Akçaabat'ta Mevcut Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ak Parti'nin eski İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, eski il yöneticisi Enes Aslan, ve başarılı müdürlerden Savaş Ayvaz öne çıkıyor. 

Yapılan Anketlerden Osman Nuri Ekim'den vatandaşların memnun olmadığı, Parti tabanında da açık açık eleştirildiği kulislerede konuşuluyor. Süpriz olmazsa Ak Partinin en favori adayı Osman Nuri Ekim olarak görülüyor. 

MHP cephesinde ise Eski İlçe Başkanı Serkan Altuntaş resmi olarak aday adayı oldu.

MHP tabanı ittifaktan rahatsız zira Akçaabat Belediyesi'nde kayda değer bir kazanım elde edemediler. MHP'liler oylarının çantada keklik görülmesini kabul etmiyorlar. 

Söğütlü eski Belediye Başkanı Metin Gedikli son yerel seçimde MHP'den Ak partiye geçip aday adayı olmuştu. Şimdilerde ise Ak Partiden nabız yokladığı yakın çevresi ile istişareler yaptığı iddia ediliyor. Bağımsız belediye Başkan adayı olabileceği iddia ediliyor.

Eski Belediye Başkanı Şefik Türkmen'in nasıl bir tutum izleyeceği henüz netleşmiş değil. Fırtına öncesi sessizlik yaşayan Akçaabat siyaseti Ak partinin adayına göre şekillenecek. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2024, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
YENİDEN REFAH
YENİDEN REFAH - 5 ay Önce

YENİDEN REFAH PARTİSİ OLARAK DR. FATİH ERBAKANIN ÇİZGİSİNDE GERÇEK MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİZ. İLK SEÇİMDE 4 BİN OY ALDIK BU SEÇİMDE HEDEFİMİZ 10 BİN OY. GÖRÜN BAKIN MİLLİ GÖRÜŞ AKÇAABATTAN ZAFERLERLE ÇIKACAK.

recep
recep - 5 ay Önce

Bir Recep Ülkeyi Yönetiyor. Başka Recep Belediyeyi . Anlayana sivri sinek saz anlamayana şirket işçisi az

Edip çergel
Edip çergel - 5 ay Önce

Osman Nuri Ekim Akçaabat Belediyesini Akpden koruyan adamdır. Şefik Türkmen'in çizgisinde biridir. Devletçidir. ailecek oyumuz onundur. saygılarımla.

kemal öztürk
kemal öztürk - 5 ay Önce

ak parti derecik teşkilatında kayıtlıyım. muhtarlığımızı söz verdiler bölmediler. köyümüzü yok saydılar. osman nuri ekim işe chplileri aldı şimdi oyları onlardan alsın. benim adayım emre akgün.

Belediyeci
Belediyeci - 5 ay Önce

Belediyeden müfettiş neden gitmiyor ...

SIRADAKİ HABER