Aday bulamadı, kendi aday oldu

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Erol Gedikli, başarısız adaylık arayışının sonunda kendini aday olarak ilan etmek zorunda kaldı.

Aday bulamadı, kendi aday oldu

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Erol Gedikli, başarısız adaylık arayışının sonunda kendini aday olarak ilan etmek zorunda kaldı. Birkaç ay önce Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran'a teklif götüren Gedikli, bu teklif ve ısrarlarından olumlu cevap alamadı.

Bu sırada parti içinde adaylığı düşünen isimleri göz ardı eden Gedikli, Erbaşaran'dan süreç sonunda aldığı olumsuz yanıtla birlikte bu kez parti içinde daha önce dikkate almadığı isimlere döndü. Bu isimlerin de Erbaşaran'la yürütülen sürecin ardından bu kez adaylığa sıcak bakmaması Gedikli'yi ve temsil ettiği İyi Partiyi Akçaabat'ta zora soktu.

Gedikli, çareyi kendini aday yapmakta buldu. Kamuoyu, Gedikli'nin adaylığını "iddiasız, göstermelik adaylık" olarak değerlendirirken gözler CHP'ye çevrildi.

Ak Partinin adayı Osman Nuri Ekim'le bu kez İyi Parti değil de CHP adayının yarışacağı konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2024, 20:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan aslan
hasan aslan - 4 ay Önce

Belediye meclisinde Ak Partiyi eleştiren bir açıklamasına raslamadım. ittifakı önceden yapmış hayırlı olsun. bilinçli aday oldugunu düşünüyorum. amacı beraber acılıslar yaptıgı osman nuriyi baskan seçtrirmek.

SIRADAKİ HABER