İyi Parti iddiasız

2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Akçaabat Belediye Başkanlığı için İyi Parti oldukça iddiasız.

İyi Parti iddiasız

2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Akçaabat Belediye Başkanlığı için İyi Parti oldukça iddiasız.

Aday arayışında başarılı olamayan ve bu nedenle İlçe Başkanı Erol Gedikli'nin "göstermelik aday" olmak zorunda kaldığı İyi Partide Akçaabat için heyecan yok.

İlk olarak Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran'a adaylık teklifi götüren ve uzun süre Erbaşaran'ı ikna etmeye çalışan İyi Parti, bu sürecin sonunda ret cevabı aldı.

Bu süreçte partide Akçaabat Belediye Başkanlığı için adaylığa hazır ve gönüllü isim olan Aslan Güner yok sayıldı. Büyükşehir Belediyesinde İyi Parti Grup Başkan Vekilliği de yapan Güner'in adaylık için iddia ortaya koyacağını düşünüyordu. Ancak Gedikli, süreçte Güner'i yok saydı.

Ardından parti içinde aday aramak zorunda kalan İyi Parti, Meclis Üyesi Hakan Kuvvet'e yöneldi. Kuvvet de adaylığı istemeyince Gedikli kendini aday olarak ilan etmek zorunda kaldı.

Millet İttifakı'ndan ayrılan İyi Partinin Türkiye genelinde yaşayabileceği muhtemel olumsuz tabloda Akçaabat'ın da bir rolünün olabilmesi ihtimalinin seçim sonrası faturasının nasıl yansıyacağı ise şimdilik muamma…

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2024, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER