Takımın maliyeti arttıkça başarı azaldı!

Trabzonspor, yıllık 41 milyon avroyu bulan kadro maliyetini şampiyon olduğu sezondaki gibi 25-30 milyon avro bandına çekmeyi düşünüyor.

Takımın maliyeti arttıkça başarı azaldı!

Sezona ‘son şampiyon’ apoletiyle başlayan  Trabzonspor, lig ve Avrupa’da erken döküldü. Elinde sadece Türkiye Kupası hedefi kalan bordo mavililerde sportif bütçe ile başarı örtüşmedi. 

Trabzonspor bütçede zorlanmaya başladı

Şampiyonlar Ligi hayaliyle geçen sezonki kadroya önemli takviyeler yapan ancak Avrupa’da üç defa kulvar değiştirmesine rağmen tutunamayan Karadeniz ekibi bütçede zorlanmaya başladı. Trabzonspor geçtiğimiz sezon, sürdürülebilir bir ekonomik yapıyla birlikte sportif başarıyı da yakalamıştı. 

Takımın maliyeti düşürülecek

Bordo mavili yönetim hedeflerin birer birer elden gitmesiyle birlikte gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladı. Mali tabloyu toparlama adına şimdiden bir dizi önlemler almayı planlayan Karadeniz ekibi, mevcut oyunculara gelecek teklifleri değerlendirmeye alacak. Önümüzdeki sezon için takım maliyetini yeniden 25-30 milyon avro bandına çekmeyi hedefleyen yönetim, teknik direktör Abdullah Avcı’nın vereceği rapor doğrultusunda maliyetli oyuncuları gönderecek. 

Süper Lig daha bitmedi

Trabzonspor, ligde Ümraniyespor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Teknik direktör Abdullah Avcı, moralsiz olan oyuncularına “Tamam çok gerideyiz ancak lig daha bitmedi. Bize düşen her maçı kazanıp zirveyi zorlamak” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2023, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER