Özlü, “Milli Eğitim Müdürlükleri AKP'nin siyasi propaganda aracı değildir” dedi.

Eğitim-İş Trabzon Şubesi Başkanı Tamer Özlü, geçtiğimiz günlerde ilçemizde düzenlenen “Doğru ve Etkili Kitap Okumak” konulu söyleşiye AK Partili milletvekili adayı ile parti il ve ilçe yöneticilerinin katılmasına düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi.

Özlü, “Milli Eğitim Müdürlükleri AKP'nin siyasi propaganda aracı değildir” dedi.
Özlü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Akçaabat'ta ‘Doğru ve Etkili Kitap Okuma Söyleşisi’ adı altında yapılan etkinliğe siyaset bulaştı. Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Akçaabat Halk Kütüphanesi'nde ‘Doğru ve Etkili Kitap Okuma’ konulu söyleşi yapıldı. İlginç olan da katılımcıların tamamı AKP'li yöneticilerdi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AKP Milletvekili Adayı Mustafa Şen, AKP İl Başkanı Sezgin Mumcu, AKP Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, AKP Akçaabat Kadın Kolları Başkanı Satu Şahin ve AKPli yöneticiler. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Kütüphanesi'ndeki etkinlik AKP'nin siyasi şovuna alet edildi. Bu kesinlikle kabul edilemez! Milli Eğitim Müdürlükleri AKP’nin siyasi propaganda aracı değildir.” 

Özlü, Akçaabat Kaymakamlığı ile Trabzon Valiliğine de seslenerek, “Gereğini yapınız” çağrısında bulundu, bu ve buna benzer yaklaşımların her daim karşısında ve takipçisi olacaklarının altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER