Kültür merkezi temeli atıldı

Kültür merkezi temeli atıldı

Akçaabat Belediyesi tarafından Söğütlü Mahallesi Sahil kesimine yapılan Söğütlü Kültür Merkezi inşaatının temeli atıldı.

Temeli atılan Söğütlü Kültür Merkezi inşaatı tamamlanınca içerisinde; 600 kişilik amfi salon (tiyatro, konser, toplantı vb), çok amaçlı salon, fuaye alanı, kültürel ve sanatsal faaliyetler için atölyeler, kütüphane, sportif alanlar, kafeterya, kapalı otopark, sirkülasyon alanları, idari ve teknik alanlar olacak.

Kültür Merkezi’nin Akçaabat için önemli bir gereklilik olduğunun altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “Temeli atılan ve inşaatı devam eden Söğütlü Kültür Merkezi, sosyal donatılar açısından oldukça kapsamlı olacak. Şehrimizin ihtiyacını büyük oranda karşılayacak olan Söğütlü Kültür Merkezi, Akçaabat’a yakışır, modern ve son teknolojiye sahip bir merkez olacak. Söğütlü Kültür Merkezi, hem şehrimizdeki öğrencilerin hem de vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini yapabileceği, keyiflice vakit geçirebileceği veya ders çalışabileceği bir tesis olacak. Ayrıca 600 kişilik kapasitesi bulunan amfi salonda kongreler yapılabilecek.  Bu sayede Akçaabat; kültür, sanat, turizm şehri olmanın yanı sıra Kongre şehri haline de gelecek. Elbette ki tüm bu özellikler şehrimizde kongre turizmini de arttıracak. Göreve geldiğimiz gün itibariyle şehrimizi her zaman daha ileriye taşıyacak projeler ürettik ve tek tek hayata geçiriyoruz. Gönlümüzü verdiğimiz Akçaabat’ımıza gönüllerine taht kurduğumuz Akçaabatlı hemşehrilerimize söz verdik; yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz. İlçemize kazandırıldığımız yatırımlarımıza destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl ve İlçe Başkanlarımıza ve emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunarım.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 11:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak Saçlı
Ak Saçlı - 2 yıl Önce

Söğütlü Beldesi Mhp tarafından ilk kazanılmış ve kurulmuş belediyedir. İdealizmin inanmanın zaferiydi bu.
Binasıda Bozkurttan esinlenerek yapılmıştı.
Osman Nuri Ekim tarafından yıkıldı. Yerine kültür merkezi yapılacak. Binalar yıkılabilir. Ama Söğütlü MHP’lilerini (bir kısmı iyi partide ama kendini MHP’li olarak tanımlıyorlar) bir kırgınlık oluşturdu. O binaya bakarak o yılları hatırlıyorlardı. Şimdi kültür merkezi yapılıyor. Burada dikkat çekmek istediğim asıl konu Osman Nuri Ekim Mhp tabanıyla neredeyse hiç temas kur(a)madı. Burada asıl iş ilçe teşkilatına düşüyor. Ama MHP de Partinin geçmişini bilmeyen bir ilçe başkanı var. Akçaabatıda bilmeyen bir ilçe başkanı yıllarca Ankarada çalışmış bir ilçe başkanı. Osman Başkan önümüzde ki seçimde Mhp tabanının hiç oyunu alamaycak. Çünkü seçim zamanı kendi prtilileri Mhpden gelen oy 2-3 bin diye her yerde söylediler. Mhp ilçe teşkilatıda çalışmalara zorlama ile katıldı. İlçe başkanı ise neredeyse hiç programlarda yoktu. Önümüzde ki seçim Osman Başkan ve Mhp bunun bedelini oy ile ödeyecek. Eğer aday gösterilirse.
Osman Başkan samimi bir insan . Ama samimi olmayan insanlar ile sarılmış. Hayırlısı.

SIRADAKİ HABER