O fotoğrafa suç duyurusu!

O fotoğrafa suç duyurusu!

Akçaabat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının basılı olduğu brandanın yerde olmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

İyi Parti Meclis Üyesi Aslan Güner’in fotoğrafını çekerek sosyal medyaya “Bu muameleyi layık görenleri kınıyorum” yazmasının ardından gündeme gelen konuyla ilgili, Akçaabat Belediyesi suç duyurusunda bulundu.

Akçaabat Belediyesinin yönetimindeki sokak sağlıklaştırma çalışması kapsamında İnönü Caddesi’ndeki bir inşaatın altında görüntülenen manzarayla ilgili adli süreç başlatıldı.

Başlayan soruşturma kapsamında konuyu sosyal medyasından gündeme getiren Aslan Güner’in ifadesine başvuruldu. Emniyet’te ifadesi alınan Güner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafını yerde görerek sorumluları eleştirdiğini belirtti.

Öte yandan müteahhidin ifadesinin de alındığı belirlenirken ilçede şok bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre inşaatta pankartın arka kısmı kullanılırken bir ismin bu pankartı ayağıyla açarak bu duruma neden olduğu ileri sürüldü.

Emniyet kamera kayıtlarını incelemeye alırken konuyla ilgili önümüzdeki günlerde gerçeğin açığa çıkacağı bekleniyor.

Bu arada fotoğrafı paylaşarak gündeme ilk getiren isim olan Aslan Güner, paylaşımı sosyal medya hesabından kaldırdı. Kaldırmasının nedeninin ne olduğu ise bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER